poniedziałek, 27 maja, 2024

Mrągowskie amazonki zapraszają w swoje szeregi

– Naszym celem jest wsparcie duchowe i praktyczne kobiet oraz działalność na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową mówią zgodnie mrągowskie amazonki, które w ramach inicjatywy lokalnej 26 listopada 2021r. wznowiły swoją działalność i zorganizowały spotkanie z zaproszonymi gośćmi oraz psychologiem.

Do pierwszego spotkania doszło w restauracji „Smaki Mazur”, ale jak podkreślają mrągowianki swoją działalność rozpoczęły już wcześniej.

My tu istniejemy, my tu jesteśmy. W tej chwili nasza grupa liczy 12 kobiet. Tym spotkaniem chcemy nie tylko nagłośnić nasze działania, ale zachęcić wszystkie dziewczyny do aktywności. Rak to nie koniec świata. Sama przeszłam operację kilka lat temu – zachęca do uczestniczenia w przyszłych spotkaniach założycielka grupy Elżbieta Olender.

Pierwsze spotkanie mrągowskich amazonek odbyło się w zeszłym roku. Później nastąpiła pandemiczna przerwa, ale już wtedy padła deklaracja, że pomysł warto kontynuować.

– Naszym celem jest wsparcie duchowe i praktyczne kobiet oraz działalność na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową. Będziemy spotykać się raz w miesiącu w piątek o godzinie 17.00 w Mrągowskim Klubie Seniora. O naszych planach i spotkaniach będziemy informować na naszym profilu społecznościowym Amazonki Mrągowo dodaje Elżbieta Olender.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia była wspólna rozmowa z psychologiem, podczas której mrągowianki chętnie dzieliły się swoimi historiami i nie unikały nawet najtrudniejszych tematów.

Jestem pod wrażeniem, że tym kobietom udało się nie tylko uporać z chorobą, ale także ponownie „stanąć na nogi”. Osoby dotknięte chorobami nowotworowymi potrzebują nie tylko wsparcia i bezpiecznej przystani, ale również ciepłej rozmowy i zrozumienia, a także kontaktu z osobami, które są w podobnej sytuacji. Dobrze, że w Mrągowie powstała taka grupa stwierdziła psycholog Magdalena Michalak.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze