środa, 22 maja, 2024

Mrągowscy żeglarze zdali egzamin w trudnych warunkach

Zakończyła się pierwsza część regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej. Na starcie stanęli żeglarze i żeglarki w klasach 29er, 420, Europa, L’Equipe, Nacra 15, Hobie Cat 16 i A-Class. Zawodnicy mrągowskiej „Bazy” zdecydowanie wygrali w klasie L’Equipe.

Załoga Antoni Kuźmiński i Hania Kuliś, startująca pod okiem Agnieszki Stefańskiej, zwyciężyła we wszystkich dziewięciu rozegranych wyścigach w klasie L’Equipe.

Ten wynik to efekt wielu przepływanych i wspólnie przepracowanych godzin. Na co dzień pływamy na jeziorze Czos w Mrągowie, gdzie są zupełnie inne warunki niż tutaj na Zalewie Wiślanym, dlatego przyjechaliśmy do Krynicy Morskiej trochę wcześniej na zgrupowanie by się dobrze przygotować do tych regat. Pływamy ze sobą od października, świetnie się rozumiemy na łódce i cieszymy się bardzo z postępów, które robimy mówią Antoni i Hanna.

Wyniki pozostałych załóg Bazy Mrągowo w klasie L’Equipe:

  • 5. miejsce: Daniel Łachacz i Zuzanna Maliniewicz
  • 7. miejsce: Jakub Jabłoński i Bartosz Dobrenko
  • 8. miejsce: Adam Warno i Jakub Aranin

W Krynicy Morskiej mrągowscy żeglarze startowali także w klasie 420. Czternaste miejsce zajął Mikołaj Merkler wraz z Miłoszem Wyszyńskim, reprezentujący obecnie Giżycką Grupę Regatową. Tuż za nimi znalazła się załoga Mateusz Buło/Aleksander Warno, przed Jakubem Częczekiem i Jakubem Wąsikowskim. Na dwudziestym drugim miejscu zakończyła start załoga Radosław Parzych/Kamil Jankowski, a 35. była Malwina Podsiad oraz Michał Karnacewicz.

Druga część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej odbędzie się w dniach 28-30 maja. Rywalizować będą żeglarze i żeglarki w klasach: 49er, Laser, Laser Radial, Laser 4.7, Finn, Ok Dinghy i 470.

źródło: Polski Związek Żeglarski

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze