piątek, 19 lipca, 2024

Mrągowscy radni zerwą współpracę z miastem partnerskim?

Radni Mrągowskiej Wspólnoty Samorządowej i Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej złożyli projekt uchwały w sprawie zerwania współpracy partnerskiej z rosyjskim miastem Zielonogradsk. Sesja rady miejskiej w tej sprawie ma odbyć się 4 marca 2022r. o godz. 15.30.

Oświadczenie radnych MIS i MWS

W związku ze zbrojną agresją Rosji na naszego wschodniego sąsiada, chcąc wyrazić naszą solidarność z Ukrainą, jako radni Mrągowskiej Inicjatywy Społecznej oraz Mrągowskiej Wspólnoty Samorządowej wnosimy do Rady Miejskiej w Mrągowie projekt uchwały dotyczący wypowiedzenia zawartej w dniu 9 kwietnia 2011 r. umowy o partnerstwo z miastem Zielonogradsk.

W ramach umowy, miasta zadeklarowały współpracę oraz wymianę doświadczeń na płaszczyźnie m.in. gospodarki, nauki, edukacji, kultury, problemów społecznych i gospodarczych.Uważamy, że w obecnej sytuacji, jakakolwiek dalsza współpraca jest niemożliwa!Liczymy na akceptację naszego wniosku ze strony innych klubów radnych w naszej Radzie Miejskiej, który zostanie rozpatrzony na najbliższej sesji.

Porządek sesji

Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Mrągowie na wniosek burmistrza Mrągowa odbędzie się w dniu 4 marca 2022r. o godz. 15.30 w sali Nr 1 Urzędu Miejskiego w Mrągowie z następującym porządkiem obrad:

  1. Otwarcie sesji.
  2. Ogłoszenie porządku obrad.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie zerwania współpracy partnerskiej z miastem Zielonogradsk i miastem Pionierskij w Obwodzie Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.
  4. Zamknięcie posiedzenia.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze