wtorek, 23 lipca, 2024

Mrągowscy policjanci podsumowali miniony rok

W Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie odbyła się roczna odprawa podsumowująca wyniki pracy policji powiatu mrągowskiego za rok 2022.

W środę (08.02.2023r.) mrągowscy policjanci podczas odprawy rocznej podsumowali stan bezpieczeństwa na terenie powiatu mrągowskiego w 2022 roku. Odprawę poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie insp. Andrzej Parniewicz.

Mrągowscy policjanci w 2022 roku przeprowadzili 2328 interwencji, zatrzymali 46 kierujących pod wpływem alkoholu, skontrolowali 9973 pojazdy. Na drogach powiatu w minionym roku doszło do 36 wypadków drogowych, w wyniku których 4 osoby zginęły, a 41 osób zostało rannych oraz 543 kolizji.

Funkcjonariusze przeprowadzili również 561 spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą szkolną oraz 55 spotkań z pedagogami.

W dalszej części naczelnicy wydziału kryminalnego omówili osiągnięcia mrągowskich policjantów w zakresie wykrywalności i przeciwdziałania przestępstwom zaznaczając, że ogólna wykrywalność sprawców przestępstw wyniosła wysoki poziom 68,2 %. Warto zaznaczyć, że policjanci mogą się pochwalić 100 % wykrywalnością w przestępczości rozbójniczej.

Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie podziękował funkcjonariuszom i pracownikom za wkład wniesiony w uzyskane, dobre efekty pracy. Następnie podziękował również przedstawicielom samorządów terytorialnych za rok ciężkiej pracy, która przełożyła się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Zaznaczył jak ważna jest dobra współpraca pomiędzy służbami a samorządami, w celu  zapewnienia wysokiego poziomu  porządku i bezpieczeństwa publicznego.

źródło: KPP Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze