środa, 29 maja, 2024

Mrągowscy harcerze po raz kolejny przyznali swoje wyróżnienia

30 października za prawą Hufca ZHP Mrągowo im. Janusza Korczaka wystartował nowy rok harcerski. Mrągowcy harcerze przygotowali specjalną grę miejską, odbył się także festiwal piosenki, a kulminacyjnym momentem wydarzenia była organizowana od 2004 roku gala „Duma Naszego Miasta”.

– Start Hufca to dla nas najważniejsze wydarzenie jesieni. Jak co roku zaczęliśmy oczywiście Festiwalem Piosenki Dziecięcej, Zuchowej i Harcerskiej „Dzieci Śpiewają Korczakowi”, bo czym byłoby harcerstwo bez śpiewu i gitary. W tym roku nasi członkowie byli wyjątkowo rozśpiewani, do festiwalu zgłosiło się aż 20 uczestników: zespołów, duetów i solistów. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wybrać i nagrodzić najlepszych uczestników komentuje Paulina Zborowska-Weychman, Komendant Hufca ZHP im Janusza Korczaka w Mrągowie

Mrągowcy harcerze po raz kolejny uhonorowali zasłużonych mieszkańców i instytucje Mrągowa. Statuetki „Duma Naszego Miasta” otrzymali: działająca od 50 lat Poczta Harcerska Nr 7 w Mrągowie (nagrodę odebrał założyciel poczty i jej naczelnik – Jan Gudelis) oraz… wszyscy rodzice harcerzy.

Tym wyróżnieniem chcieliśmy podziękować najważniejszym opiekunom naszych harcerzy, dzięki którym, w tym trudnym czasie, udało nam się utrzymać hufiec i nie rezygnować z zajęć. W okresie pandemii działaliśmy, rozwijaliśmy się i bez wątpienia była i jest to zasługa właśnie rodziców – dodaje cytowana przez UM w Mrągowie Paulina Zborowska-Weychman.

30 października odbyła się również gra miejska, która miała na celu przybliżenie sylwetki patrona hufca Janusza Korczaka.

źródło: red, UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze