sobota, 13 kwietnia, 2024

Mrągowo: Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny rok akademicki

Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki. Uroczystość odbyła się 4 października w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej.

Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje od 2007 roku. Obecnie zrzesza 350 studentów – seniorów, którzy aktywnie biorą udział w zajęciach, oferowanych przez stowarzyszenie.

– W naszym MUTW działa ponad 20 sekcji. Studenci tańczą, malują, ćwiczą gimnastykę i jogę, uczą się języków obcych, chodzą na basen. W tym roku uruchamiamy również nowe zajęcia z rehabilitacji leczniczej. Na ten rok mamy mnóstwo planów i pomysłów. Wierzymy, że nic ich nie popsuje, a najbliższe miesiące spędzimy aktywnie i twórczo – powiedziała prezes MUTW Halina Sawicka cytowana przez UM Mrągowo.

Podczas tegorocznej inauguracji roku akademickiego, która odbyła się w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej, w poczet studentów przyjęto również nowych członków. Do grona dołączyło 28 nowych osób.

– Życzę Wam przede wszystkim zdrowia, bo to jest najważniejsze – powiedział podczas inauguracji Stanisław Bułajewski, burmistrz Mrągowa. – Rozwijajcie swoje pasje, zdobywajcie wiedzę. Trzymam za Was kciuki i zawsze służę pomocą.

Oprócz burmistrza Mrągowa, w uroczystości inauguracyjnej wzięli również udział samorządowcy z gminy Mrągowo i powiatu mrągowskiego, a także Nadleśniczy Nadleśnictwa Mrągowa. Byli również reprezentanci zaprzyjaźnionych organizacji.
W trakcie uroczystości wystąpiła grupa taneczna Smyki z Młodzieżowego Domu Kultury.

źródło: Paweł Krasowski, UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze