piątek, 19 lipca, 2024

Mrągowo: umowa na budowę kolektorów deszczowych w końcu podpisana

W Urzędzie Miejskim w Mrągowie podpisano umowę na budowę i przebudowę głównych kolektorów deszczowych na terenie miasta. Wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą została firma Sanbud z Olsztyna. Budowa potrwa do sierpnia 2022.

Będzie to pierwszy etap tej ważnej dla miasta inwestycji – powiedział burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. – Praca mają ruszyć niebawem i mam nadzieję, że nie sprawią zbyt wielkich kłopotów dla mieszkańców naszego miasta. Mimo to proszę wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość.

Budowa i przebudowa głównych kolektorów deszczowych na terenie Mrągowa polegać będzie na wymianie odcinków kanalizacji deszczowej będących w złym stanie technicznym oraz budowie nowych odcinków kolektorów o zwiększonej przepustowości.

Inwestycja miała rozpocząć się rok temu, ale ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawiusa zdecydowano o przesunięciu jej w czasie. Dodatkowo, za zgodą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przyznał miastu dofinansowanie, wykonanie inwestycji podzielono na dwa etapy.

źródło: UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze