wtorek, 23 lipca, 2024

Mrągowo Sz(t)uka Wolontariatu – nauka animacji sportowej

Grupa młodzieży poszerzyła swoje umiejętności i doświadczenie w animacji sportowej. Dziesięcioro młodych mieszkańców powiatu mrągowskiego wzięło udział w projekcie Mrągowo Sz(t)uka Wolontariatu realizowanym przez Fundację Alternatywnej Edukacji ALE.

Wolontariusze zaczęli swoją przygodę z animacją profesjonalnym szkoleniem, na którym nauczyli się jak aktywizować dzieci i młodzież do aktywności poprzez dobrą zabawę. Gotowe inspiracje przekazane przez trenerów wprowadziły ich w świat sportu. Zapoznanie się z różnorodnymi formami ruchowymi było pierwszym z zadań, jakie postawiono przed świeżo upieczonymi animatorami. Grupa wolontariuszy została zapoznana także z technikami modelowania balonów, trikami kuglarskimi i malowania buziek. Kolejnym wyzwaniem był udział w akcjach podczas imprez plenerowych organizowanych w naszym powiecie, m.in. w Dożynkach Gminnych w Sorkwitach czy w 600-leciu Marcinkowa. 

Jak podkreślają sami uczestnicy projektu, doświadczenie w akcjach animacyjnych pokazało im, że optymizm, uśmiech, empatia, umiejętność słuchania, pogodne usposobienie, a nade wszystko chęć i motywacja do pracy są ważniejsze niż wyuczona teoria, a nierzadko konieczne okazały się improwizacja i elastyczność.

Projekt zrealizowany został przez Fundację Alternatywnej Edukacji ALE dzięki finansowemu wsparciu z Samorządu Województwa Warmińsko-mazurskiego.

Marlena Bieleninik

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze