niedziela, 26 maja, 2024

Mrągowo Sz(t)uka Dialogu – debata o Bazie Mrągowo

Mrągowo Sz(t)uka Dialogu to projekt stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności komunikacji oraz prowadzenia debaty publicznej przy zastosowaniu metody Dialogu Transformatywnego. Pierwsze spotkanie otwierające cykl rozmów o tematach ważnych dla mrągowian będzie dotyczyło Bazy Mrągowo.

Głównym założeniem metody jest stworzenie takiej przestrzeni, w której komunikacja między stronami (osobami) przebiega w sposób jasny i z poczuciem własnej wartości, przy jednoczesnym zrozumieniu i szacunku, nawet przy głębokiej różnicy zdań. Dzięki tej metodzie możliwe jest bycie usłyszanym i nabranie pewności co jest dla nas ważne, zobaczenie nowych możliwości i tworzenie własnych rozwiązań.

Projekt zakłada cykl otwartych szkoleń dla mieszkańców oraz serię spotkań dotyczących spraw ważnych dla mrągowskiej społeczności. Szkolenia mają charakter interaktywny, integrują teorię i praktykę za pomocą ćwiczeń, symulacji, analizy własnych doświadczeń oraz dyskusji i indywidualnej refleksji. W trakcie szkoleń uczestnicy będą nabierać umiejętności zamieniania swoich konfliktów w konstruktywne rozmowy. Wiedza zdobyta na szkoleniu pomoże nam później rozmawiać na tematy związane z Miastem w sposób, który zakłada szacunek i zrozumienie odmiennych zdań wszystkich uczestników dyskusji.

Chcemy poruszać tematy ważne dla Mrągowa i jednocześnie uczyć się rozmowy, która zakłada wzajemne wsparcie, zrozumienie i szacunek – mówi Donata Kobylińska Durka, koordynatorka projektu – W całym procesie będą nas wspierać praktycy metody z Centrum Dialogu i Transformacji Konfliktu z Gdańska, którzy poprowadzą cykl otwartych szkoleń dla mieszkańców naszego miasta. Zdobytą wiedzę będziemy praktykować podczas debat publicznych, ale także w codziennych sytuacjach, w których umiejętność komunikacji przydaje się najbardziej. 

Najbliższe szkolenie uczące metody dialogu transformatywnego odbędzie się już w połowie maja, natomiast pierwsze spotkanie otwierające cykl rozmów o tematach ważnych dla mrągowian będzie dotyczyło Bazy Mrągowo i odbędzie się 27 maja 2022. Szczegóły poniżej:

Mrągowo Sztuka Dialogu /  RozmawiaMY  o Bazie Mrągowo: 

  1.  Poniedziałek 16.05. 2022r.,  godziny  9.00- 14.00  

Szkolenie otwarte w duchu dialogu transformatywnego dla mieszkańców, (czym jest dialog, jak możemy inaczej rozmawiać, jak słuchać i być wysłuchanym, jak zadbać o jakość rozmowy, gdy ponoszą nas emocje)
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką komunikacji.

  1. Poniedziałek 16.05.202r. 17.00 – 20.00 RozmawiaMY  o BAZIE 

Poruszymy ważny dla Mrągowa temat Bazy. Będzie to spotkanie wprowadzające w temat. W procesie poprowadzą nas praktycy metody z Centrum Dialogu i Transformacji Konfliktu z Gdańska:  Magdalena Dittmer i Łukasz Kwiatkowski

  1. Wtorek 17.05.202r. 17.00 – 20.00  RozmawiaMY o…? kolejnych tematach, które są ważne, które warto poruszyć. Chcemy dowiedzieć się o czym warto rozmawiać i o czym chcą rozmawiać mrągowianie. Podczas spotkania chcemy zebrać propozycje kolejnych tematów rozmów. 
  2. Piątek 27.05.2022r. godz. 18.00-21.00 – Mrągowo Sztuka Dialogu / RozmawiaMY o Bazie. Główne spotkanie rozpoczynające cykl – „RozmawiaMY o ..” Będzie to wydarzenie towarzyszące Regatom Żeglarskim organizowanym przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe. Liczymy na spotkanie i dialog osób związanych z Bazą Mrągowo, jednak chcdemy rozmawiać ‘szeroko” o sporcie, o pomysłach , potrzebach wyzwaniach, im więcej różnorodnych pogladów i perspektyw, tym większa szansa na ciekawe, wartosciowe rozwiazania. Zapraszamy serdecznie do udziału. 

Wszystkie spotkania będą się odbywały w Mrągowskim Centrum Kultury w  Sali ORBITA oraz Kameralnej. 


Więcej o projekcie i dialogu transformatywnym na www.zlaprozwoj.pl
W razie pytań zachęcamy do kontaktu. 

Fundacja ZŁAP ROZWÓJ 
Donata Kobylińska 

Koordynator Projektu Mrągowo Sz(t)uka Dialogu

+48 601 464 737

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze