czwartek, 18 kwietnia, 2024

Mrągowo: Noworoczne spotkanie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej

W środę 5 stycznia 2022 roku odbyło się, pierwsze w tym roku, spotkanie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Mrągowie. Prezes Towarzystwa Hanna Szymborska złożyła wszystkim noworoczne życzenia. Nie zabrakło także przedstawienia planów stowarzyszenia na najbliższy rok.

Było to Uroczyste spotkanie noworoczne. Członkowie naszego stowarzyszenia,  przy zachowaniu wszelkich pandemicznych obostrzeń – dezynfekcja, dystans, maseczki – pijąc aromatyczną kawę i herbatę, jedząc smaczne ciasteczka, przywitali w swoim gronie Nowy Rok.

 Prezes Towarzystwa Hanna Szymborska złożyła wszystkim życzenia zdrowia iwszelkiej pomyślności. Był też zwyczajowy opłatek.

W dalszej części spotkania prezes przedstawiła w skrócie informacje o działalności zarządu stowarzyszenia za rok 2021, który był dla nowo wybranego zarządu dość pracowity – wiele spraw należało poznać, zaplanować, podjąć nowe wyzwania.

Jednym z podstawowych założeń prezes Hanny Szymborskiej jest ścisła współpraca z Mrągowskim Centrum Kultury, Burmistrzem miasta i Referatem Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Mrągowie. Ważna jest transparentność wszelkich działań. Każde przedsięwzięcie powinno być jasne i klarowne.

Stowarzyszenie chce także współpracować z innymi oddziałami TMWiZW – a jest ich w kraju na dzień dzisiejszy 20!. Pierwsze kroki zostały poczynione – odbyły się pierwsze spotkania – z Zarządem TMWiZW z Kętrzyna. W listopadzie gościliśmy zarząd u siebie, w grudniu odbyła się rewizyta – prezes i wiceprezes naszego Oddziału złożyły wizytę w Oddziale Kętrzyńskim.

Drugim Oddziałem chętnym do współpracy jest Stowarzyszenie z Braniewa.

Na Zebraniu Zarządu Głównego TMWiZW w Toruniu Hanna Szymborska nawiązała przyjacielskie kontakty z działaczami kresowymi m.in. z Piły, Warszawy i Poznania.

Taka współpraca jest niezbędna, aby Oddział żył, rozwijał się, pracował. Nie chcemy, aby nasze działania ograniczały się  do Kaziuków czy Festiwali Kultury Kresowej. Pragniemy, aby na naszych  comiesięcznych spotkaniach odbywały się prelekcje okolicznościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, spotkania tematyczne. Zamierzamy organizować także krótkie wycieczki… Nie możemy ograniczać się do samych spotkań.

Jako, że chcemy rozszerzać nasze działania, zapraszamy chętne osoby do nas.

Serca wielu naszych mieszkańców poprzez swoich rodziców, przodków biją rytmem kresowym… W ciągu kilku miesięcy przyjęliśmy do swojego grona osiem nowych osób, którym zależy na podtrzymywaniu i umacnianiu tradycji kresowej, na spotkaniach i kontaktach z ciekawymi ludżmi. Bo to my tworzymy współczesną historię, umacniając więzi z Polakami na byłych Kresach.

Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej spotyka się w każdą pierwszą środę miesiąca w Mrągowskim Centrum Kultury, w sali Orbita o godzinie 10.00.

Także w MCK mamy swoją siedzibę – pełnimy dyżury  we wtorki i piątki w godz. 10 – 13.00. Wszystkich chętnych do spotkań z nami serdecznie zapraszamy.

                                        Hanna Szymborka – prezes TMWiZW oddział w Mrągowie

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze