środa, 4 października, 2023

Mrągowo: niezwykła wystawa fotografów przyrody

Od kilku dni w holu Biblioteki Miejskiej w Mrągowie można oglądać wystawę fotografii przyrodniczej „Nasz Dom” autorstwa członków Warmińsko-Mazurskiego okręgu Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Członkowie ZPFP OWM poprzez pokazywanie piękna przyrody w jej różnych ujęciach, od fotografii makro po krajobrazy, starają się jednocześnie skłonić do refleksji nad jej rolą i znaczeniem jako środowiska życia człowieka. Skutkiem naszego „oderwania” od natury jest coraz mniejsza wiedza o świecie roślin, zwierząt i grzybów a także mniejsza świadomość sieci powiązań i zależności pomiędzy elementami środowiska a człowiekiem. Pomimo powszechnie używanego słowa ekologia, jego znaczenie często jest zdezawuowane i niewielu z nas potrafi właściwie wyjaśnić, czym zajmuje się ta dziedzina nauki. Nie potrafimy wskazać korzyści, które czerpiemy z przyrody i w jaki sposób utrata bioróżnorodności może wpłynąć na nasz komfort życia.

W dobie masowego rozwoju mediów wizualnych fotografia stanowi ważne narzędzie do ukazywania piękna przyrody, poznawania jej i uwrażliwiania odbiorcy na konieczność jej ochrony jako naszego środowiska życia. Postrzegania otaczającego świata z zamieszkującymi go organizmami jako naszego domu, o którym powinniśmy myśleć stale a nie tylko w czasie planowania urlopu lub krótkiego „wypadu” za miasto.

Wystawę można oglądać od 29.06.23 do 31.08.23 w holu biblioteki. 

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze