czwartek, 20 czerwca, 2024

Mrągowo na sportowo – inauguracja parkrun Ekomarina

Wiemy, że w Mrągowie nie brakuje miłośników biegania, a już niedługo w mieście pojawi się kolejna ciekawa inicjatywa. Parkrun Mrągowo to oddolny ruch mający na celu poprawę zdrowia i kondycji mieszkańców poprzez zachęcanie ich do regularnego udziału w bezpłatnych spotkaniach parkrun organizowanych w każdą sobotę.

Parkrun Ekomarina to bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu. Zapraszamy do udziału w dogodnej dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze zachęca do udziału w zabawie organizator Kamil Adam Hirsz.

Inauguracja imprezy nastąpi 12 czerwca o godzinie 9.00 na terenie Ekomariny przy plaży miejskiej w Mrągowie. Później chętni będą spotykać się w każdą sobotę o godzinie 9.00 przez cały rok.

Trasa biegu składa się z jednego okrążenia i biegnie promenadą nad jeziorem Czos. Po starcie uczestnicy kierują się w stronę Parku Lotników, który okrążają i na wysokości kortów zawracają w kierunku startu aż do tzw. „Źródełka Miłości”. Później trasa zawraca ponownie do Ekomariny, gdzie będzie znajdować się meta.

Nie mamy limitu czasu i każdy uczestnik może pokonać ją w dowolnym tempie. Boisz się, że będziesz ostatni? W parkrun nikt nie jest ostatni. Na końcu stawki mamy zawsze wolontariusza, który przekracza linię mety jako ostatni uczestnik. Wszyscy uczestniczymy w zawodach dla przyjemności a każdy uczestnik niezależnie od formy, umiejętności czy też rezultatów jest tak samo mile widziany w ramach parkrun mówi organizator.

Udział w parkrun jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji przed pierwszym startem. Rejestracja jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań i lokalizacji w Polsce lub na świecie.

Prosimy nie zapomnieć wydrukować i przynieść ze sobą nadanego w ramach rejestracji Indywidualnego Kodu Uczestnika, który potrzebny jest do podania rezultatu. Brak kodu oznacza brak wyniku na mecie dodaje Kamil Adam Hirsz.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze