środa, 22 maja, 2024

Mrągowo: I etap remontu ul. Żołnierskiej zakończony

Zakończył się pierwszy etap remontu ulicy Żołnierskiej w Mrągowie. Inwestycję wykonano dzięki rządowemu wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych. Teraz miasto ma starać się o pozyskanie środków na kolejny etap modernizacji drogi.

Zadanie pn. „Przebudowa z rozbudową skrzyżowania ul. Żołnierskiej z DK nr 16 – ul. Wojska Polskiego w Mrągowie” polegało na przebudowie i rozbudowie części drogi gminnej ul. Żołnierskiej, w obrębie skrzyżowania z drogą krajową nr 16 – ul. Wojska Polskiego. W ramach inwestycji wykonano jezdnię o nawierzchni bitumicznej, jednostronny chodnik i zjazdy z betonowej kostki brukowej, a także oświetlenie uliczne, odwodnienie drogi. Przebudowano infrastrukturę telekomunikacyjną, sieć elektroenergetyczną i gazową.

Modernizacja tej drogi była konieczna, bo od kilkunastu lat stan nawierzchni był fatalny – mówi Marian Miksza, radny miejski, który zabiegał o remont ulicy. – Najważniejsza jest jednak poprawa bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowania z drogą krajową. Tu od lat było groźnie.

Mieszkańcy długo czekali na modernizację tej arterii, dobrze, że w końcu się udało – dodaje Henryk Nikonor, przewodniczący Rady Miejskiej. – Teraz trzeba „iść za ciosem” i dokonać modernizacji dalszego odcinka tej drogi, bo tego oczekują mieszkańcy.

Mamy w planach modernizację kolejnego etapu ulicy Żołnierskiej – wyjaśnia burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. – Chcemy pozyskać na to środki z rządowych programów. Wniosek złożymy w lipcu tego roku. Moglibyśmy oczekiwać na fundusze z listy rezerwowej z ostatniego naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, ale zależy nam na jak najszybszym procesie realizacji całej inwestycji. Miejmy nadzieję, że nasze starania przyniosą efekt. Bądźmy dobrej myśli.

źródło: UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze