wtorek, 23 lipca, 2024

Mrągowo: Brutalny napad z użyciem noża. Sprawcami 2 nastolatkowie

W środę 3 lipca 2024 roku tuż przed godziną 4:00 nad ranem doszło do brutalnego napadu w Mrągowie. Dwóch młodych mężczyzn zaatakowało 57-letniego mężczyznę, grożąc mu nożem i kradnąc jego plecak. Dzięki szybkiej reakcji policji, sprawcy zostali szybko zatrzymani.

Oficer dyżurny mrągowskiej komendy natychmiast skierował funkcjonariuszy na miejsce zdarzenia. Dzięki opisowi napastników, policjanci szybko wytypowali i zatrzymali osoby mogące mieć związek z atakiem. W międzyczasie grupa dochodzeniowo-śledcza przyjęła zawiadomienie od pokrzywdzonego, który opisał, jak bez większego powodu został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn. Doszło do szarpaniny, podczas której jeden z napastników wyciągnął nóż i zaczął grozić ofierze. 57-latek, zasłaniając się plecakiem, zdołał uciec i uniknął poważniejszych obrażeń.

Policjanci niezwłocznie przystąpili do działania, zatrzymując 16-letniego sprawcę oraz ustalając świadka zdarzenia. Niedługo później zatrzymano również 17-letniego napastnika. Kryminalni zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i zweryfikowali wszystkie informacje dotyczące wydarzenia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 17-latek usłyszał zarzuty udziału w pobiciu z użyciem noża oraz kierowania gróźb karalnych. Prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, który Sąd Rejonowy w Mrągowie zatwierdził w piątek, 5 lipca 2024 roku. 16-latek trafił do policyjnej izby dziecka, a jego dalszy los zostanie rozstrzygnięty przez sąd rodzinny.

Za udział w pobiciu z użyciem noża grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat, natomiast za kierowanie gróźb karalnych kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze