czwartek, 20 czerwca, 2024

Mrągowo: 60-lecie poświęcenia kościoła ewangelicko-augsburskiego

W tym roku mija 60 lat od poświęcenia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego po powojennej odbudowie, której inicjatorem był ks. Edward Busse. Jubileuszowe nabożeństwo odbyło się w niedzielę 3 października 2021 roku.

Z okazji święta parafii odbyło się uroczyste nabożeństwo, które celebrowali ks. Bartłomiej Polok – wikariusz, nowy duszpasterz parafii, ks. Marcin Pysz – administrator, a także od 1 września br. proboszcz parafii w Mrągowie i proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Piszu, ks. Piotr Mendroch, bp Paweł Hause zwierzchnik diecezji mazurskiej oraz bp Jerzy Samiec – zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej.

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Mrągowie jest typowym przykładem budownictwa sakralnego dawnych Prus Wschodnich, a także jednym z nielicznych mrągowskich zabytków. Obecnie parafia posiada kościół w Mrągowie oraz filię w Użrankach. Wspólnota parafialna Kościoła  Ewangelicko-Augsburskiego organizuje wydarzenia kulturalne, a także wspiera potrzebujących.

źródło: UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze