czwartek, 18 kwietnia, 2024

Mrągowo: 34-latek wszczął awanturę i kilkukrotnie uderzył swoją żonę

Mężczyzna był agresywny i wulgarny wobec bezbronnej żony, kilkukrotnie ją uderzył. Nie uspokoił się nawet w obecności policjantów, którzy wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.

W poniedziałek (27.12.2021r.) po godzinie 22.00 oficer dyżurny mrągowskiej  komendy policji skierował patrol na interwencję domową do jednej z rodzin mieszkających na terenie miasta. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres ,awantura domowa jeszcze trwała. Policjanci ustalili, że 34-latek wszczął awanturę.

Mężczyzna był agresywny i wulgarny wobec bezbronnej żony, uderzył ją kilkukrotnie i groził pobiciem. Niestety nie uspokoił się nawet w obecności policjantów. Jedynym sposobem, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo pokrzywdzonej było odseparowanie agresora — informuje asp. Dorota Kulig, oficer prasowy KPP Mrągowo.

34-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo dzięki wejściu w życie tzw. ustawy antyprzemocowej policjanci skorzystali z przysługującego im prawa i zastosowali wobec mężczyzny nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

Za niezastosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub areszt. Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty, co wiąże się z  systematycznymi wizytami dzielnicowego i innych podmiotów świadczących pomoc społeczną. Będą sprawdzać stan bezpieczeństwa domowników oraz zachowanie podejrzanego o przemoc domową.

źródło: KPP Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze