piątek, 19 lipca, 2024

Mrągowianie zdecydowali – w MBO wygrał Miejski Punkt Elektroodpadów

Na zwycięskie zadanie w Mrągowskim Budżecie Obywatelskim 2022 swój głos oddało 288 mieszkańców. Łącznie na wszystkie projekty zagłosowało prawie 800 osób.

Już po raz dziewiąty mrągowianie zdecydowali, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu miasta. Do dyspozycji mieszkańców zostało przeznaczone 100 tys. złotych. Mrągowianie zgłosili cztery projekty.

Wyniki głosowania:

  • Miejski Punkt Elektroodpadów – 288 głosów
  • Park sensoryczno-edukacyjny przy Jeziorze Magistrackim – 246 głosów
  • Butelkomat – 179 głosów
  • Doposażenie placów zabaw w trampolinę naziemną i huśtawkę typu „bocianie gniazdo” – 25 głosów

Głosowanie odbyło w okresie od 2 do 30 czerwca 2021 roku. Łącznie oddano 782 głosów, z tego 44 nieważnych. Mieszkańcy głosowali za pomocą platformy internetowej mragowo.budzetobywatelski.com (371 głosów ważnych) i za pośrednictwem papierowych kart do głosowania (367 głosów ważnych).

Opis zwycięskiego projektu

Zadanie polega na zakupie i montażu dwóch instalacji stanowiących zintegrowane pojemniki przeznaczone do selektywnej zbiórki elektroodpadów – jednych z najtrudniejszych odpadów współczesnych czasów. W mieście Mrągowo przydałyby się takie instalacje przy Urzędzie Miejskim, Centrum Kultury – stanowiące doskonale lokalizacje w śródmieściu bądź w innej lokalizacji w przestrzeni miejskiej. Miejskie punkty Elektroodpadów spełniają oczekiwania zapisów zmian do Ustawy o Zużytym Sprzęcie Elektrycznym i Elektronicznym ponadto stanowią element edukacyjny dla każdego pokolenia o tym jak dbać o środowisko naturalne, o zdrowie wszystkich mieszkańców. Duża powierzchnia reklamowa tych instalacji może zostać wykorzystana do promowania działań proekologicznych bądź innych ważnych wydarzeń w mieście.

źródło: UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze