piątek, 14 czerwca, 2024

Mrągowianie w okamgnieniu rozebrali policyjną choinkę z odblasków

Tuż przed świętami przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie ponownie stanęła choinka przystrojona odblaskami. Akcja wzbudziła wielkie zainteresowanie, a blisko 200 odblasków w ciągu półtorej godziny zniknęło z choinki.

Tak jak w ubiegłym roku przed Świętami Bożego Narodzenia przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie stanęła choinka. Nie byłoby w tym nic dziwnego – przecież wielkimi krokami zbliżają się święta – gdyby nie jej nietypowe ozdoby. Na choince zawisło wiele odblasków, a policjanci, którzy je tam zawiesili, zwrócili się z gorącym apelem do mieszkańców: „Rozbierzcie naszą choinkę przed świętami!”.

Każdy pieszy mógł wybrać sobie wiszący na choince element odblaskowy i zabrać go ze sobą. Był jednak warunek: każdy, kto zabierze odblask z choinki, musi zobowiązać się, że będzie używał go po zmroku lub przekaże go z takim przesłaniem innej osobie. Zainteresowanie było bardzo duże i blisko dwieście odblasków w słusznej wierze „zniknęło” w półtorej godziny.

Najlepszy prezent – bezpieczeństwo

Zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku – przypomina Dorota Kulig, oficer prasowy KPP w Mrągowie. – Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów. Dzięki temu kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w mieście, w świetle latarni, pieszy jest bardziej widoczny posiadając odblask, niż gdyby go nie miał.

Jesienią i zimą odblaski mogą uratować życie. Dlatego tak ważne jest, by o sile tego małego światełka przypominać przy każdej okazji. Boże Narodzenie to jedno z najbardziej rodzinnych świąt. Obdarowujemy wtedy najbliższe nam osoby. Najważniejszym prezentem dla każdego jest życie, warto więc o nie dbać.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze