sobota, 24 lutego, 2024

MomenTY – nowy projekt wideo mrągowianina Kuby Kucharskiego

Pochodzący z Mrągowa Kuba Kucharski rozpoczął swój kolejny projekt. Kilka lat temu wydał swoją debiutancką powieść „W uścisku Katriny”, a dzisiaj o godzinie 18.00 na świeżo powstałym kanałe YouTube MomenTY rozpoczyna swój cykl sportowo-kulturalnych rozmów. W pierwszym odcinku posłuchamy historii popularnego piłkarza Marka Citko.

Kuba Kucharski jest z wykształcenia dziennikarzem. W zawodowej karierze zajmował się między innymi pisaniem artykułów z branży lotniczej oraz motoryzacyjnej. Współpracował z czasopismami oraz portalami tematycznymi w Wielkiej Brytanii, współtworząc m.in. portal lifestylowo-podróżniczy skierowany do tamtejszej Polonii. W swoim autorskim projekcie, który nazwał „Zwykli-Niezwykli”, przeprowadzał wywiady ze sportowcami, którzy zasłynęli w Polsce i za granicą.  Na co dzień zajmuje się marketingiem internetowym.

Ważny przełom w życiu autora nastąpił podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, gdy przebywając tam na programie Work&Travel dla studentów doświadczył przejścia nad Nowym Orleanem jednego z największych huraganów w historii Stanów Zjednoczonych – “Katriny”. W późniejszym okresie dramatyczne wspomnienia o tej tragedii były powodem szeregu wystąpień autora w radiu i telewizji. Zainteresowanie, z jakim spotkały się te wystąpienia, skłoniło go do napisania książki “W uścisku Katriny”. Jest ona nie tylko dokumentacją owych dramatycznych dni, ale także analizą przyczyn i następstw tego katastrofalnego w skutkach zjawiska, określanego często największą katastrofą naturalną w dziejach Stanów Zjednoczonych.

Mrągowianin rozpoczyna kolejny etap w swoim życiu i założył kanał MomenTY. W pierwszym odcinku, który swoją premierę będzie miał już dziś o godzinie 18.00 swoją historię były piłkarz Marek Citko. Któż z nas nie pamięta słynnej w Polsce „Citkomanii”, gdy Widzew Łódź rywalizował w piłkarskiej Lidze Mistrzów.

Ideą programu są rozmowy z ludźmi sportu, kultury i sztuki, którzy opowiadają o wyjątkowych momentach w swoim życiu. Zarówno tych dobrych – gdy byli u szytu swoich karier – jak i tych bardziej bolesnych, które przekreśliły ich marzenia.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze