czwartek, 18 kwietnia, 2024

Mistrzostwa Europy: 2 srebra wracają do Mrągowa

To był udany sprawdzian przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Tokio. W kajakarskich mistrzostwach Europy Dominika Putto w duecie z Katarzyną Kołodziejczyk wywalczyły srebro w kategorii K2 200m, a dzień wcześniej podobny wynik na mecie udało się uzyskać Annie Puławskiej (płynącej wraz z Karoliną Nają).

Na torze regatowym Malta w Poznaniu zakończyły się mistrzostwa Europy. W zawodach wystartowały 3 zawodniczki pochodzące z Mrągowa: Anna Puławska, Małgorzata Puławska oraz Dominika Putto.

Anna Puławska wraz z Karoliną Nają zdobyły srebro w wyścigu K2 na 500 metrów. – Powiedziałyśmy sobie przed wyścigiem, że „jedziemy w tunelu” i tak się stało. Nie patrzyłyśmy na boki. Do końca „jechałyśmy” swoje – powiedziała tuż po przekroczeniu linii mety mrągowianka Anna Puławska w rozmowie z TVP Sport. Dzień później Anna Puławska walczyła jeszcze o medal wraz z Justyną Iskrzycką, Heleną Wiśniewską i Katarzyną Kołodziejczyk. Reprezentantki Polski na ostatnich metrach przegrały jednak rywalizację o podium.

W niedzielę sukces Anny Puławskiej powtórzyła inna mrągowianka Dominika Putto, płynącą w kategorii K2 200m w duecie z Katarzyną Kołodziejczyk. Triumfowała osada Słowenii, a trzecie miejsce zajęły Węgierki.

Na poznańskiej Malcie startowała jeszcze Małgorzata Puławska, która rywalizowała na dystansie 5000 metrów. Niestety po dobrym początku mrągowianki rywalki znacznie powiększyły swoją przewagę. Polska zdobyła ostatecznie 8 miejsce.

Mistrzostwa Europy na torze Malta w Poznaniu są ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. W zawodach wystartowało ok. 700 zawodników z 35 krajów.