wtorek, 16 lipca, 2024

Migawka okiem jej członków – wystawa fotografii w Mrągowie

Serdecznie zapraszamy 17 marca o godz. 17.00 do Mrągowskiego Centrum Kultury na wernisaż wystawy Mrągowskiej Grupa Pasjonatów Fotografii „Migawka”.

Mrągowska Grupa Pasjonatów Fotografii „Migawka” powstała w 2019 r. z inicjatywy Mirosława Kleczkowskiego, Mateusza Kossakowskiego i Żanety Steiner-Bogdaszewskiej.  W tym sam roku grupa zrealizowała projekt pt. „Fotograficzne Oblicza Mrągowa” w ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego adresowany do wszystkich pasjonatów fotografii z Mrągowa.

Tak, jak migawka się otwiera i wpuszcza światło, tak i my jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, pomysły i projekty oraz nowych ludzi, których z nami łączy wspólna pasja, którzy lubią pracować w grupie, przebywać na łonie natury i chcieliby podzielić się z nami swoimi fotograficznymi spostrzeżeniami – informuje jeden z założycieli Mirosław Kleczkowski.

Przed nami kolejna inicjatywa mrągowskiej grupy – wystawa fotografii autorstwa jej członków. Swoje zdjęcia udostępnią:

Sylwia Dębowska, Marta Kopaniec, Grażyna Kaliszewska, Laura Barszcz, Anna Sowińska, Mateusz Kossakowski, Krzysztof Stasiaczek, Jarosław Zyśk, Norbert Białek, Mirosław Kleczkowski.

Kadry, które wybraliśmy, są dla nas bardzo ważne. Każde ujęcie ma swoją historię, wiążą się z nim miłe wspomnienia oraz emocje.  Wystawa prezentuje prace różnych autorów. Zobaczymy więc odmienne rodzaje fotografii a także indywidualny sposób patrzenia na świat: od makrofotografii po zdjęcia z lotu ptaka – dodaje Mateusz Kossakowski.

Wypowiedzi poszczególnych członków Migawki

Dla jednych fotografia jest pasją, dla innych pracą i sposobem na życie. Bez wątpienia jest formą sztuki. Czasem zdarza się też tak, że fotografia jest terapią. Pozwala przezwyciężyć trudności życia i odnaleźć w sobie siłę, żeby się z nimi zmierzyć. Każdy odbiera ją na swój sposób. Często fotograf to samotnik z wyboru, czasami jednak warto spotkać się z takimi samymi samotnikami i wymienić doświadczeniem oraz motywować do rozwoju. Ja miałam szczęście i trafiłam na Migawkę i ludzi ją tworzących. A fotografować warto, bo po pierwsze fotografia zajmuje nasze myśli i pozwala oderwać się od codzienności. Fotografując możemy kompletnie odciąć się od świata zewnętrznego i skupić tylko na kadrach. To taka forma medytacji. Jeśli dodamy do tego kontakt z naturą, wielogodzinne wędrówki, trudno będzie zaprzeczyć, że działa kojąco na nasz umysł. A jak jeszcze trafiło się na podobnych sobie pasjonatów, hobby zaczyna dostawać rumieńców.

Sylwia Dębowska

Niedługo lato – czas wakacji, wyjazdów na urlop z rodziną, znajomymi, którzy nie fotografują. Czy warto brać aparat? Czy mamy szanse przywieźć z takich wyjazdów coś poza pamiątkowymi zdjęciami najbliższych? Teraz tak taką szansę dała mi Migawka – Mrągowska Grupa Pasjonatów Fotografii. Do niedawna jednak nie było tak wesoło, masz lustrzankę, ale nie umiesz jej wykorzystać lub robisz zdjęcia w automacie.  Preselekcja przysłony, czas, ISO – co to jest? Zadajesz sobie pytania i nie umiesz odpowiedzieć na nie – odpowiedź jest prosta. Mrągowska Grupa Pasjonatów Fotografii – Migawka to grupa kolegów z wieloletnim stażem fotograficznym, którzy chętnie podzielą się swoimi umiejętnościami i wiedzą, zarażają swoją pasją do fotografii. Zaczęłam z tą grupą swoją przygodę fotograficzną i jestem pełna uznania dla ich profesjonalizmu. Fotografowanie stało się dla mnie łatwiejsze, dużo się nauczyłam i wiem, że jeszcze wiele mam przed sobą. Wierzę, że uda mi się kiedyś robić piękne zdjęcia. Dziękuję im za to.

                                                                             Laura Barszcz

Mrągowska Grupa Pasjonatów Fotografii „MIGAWKA”, to grupa wielkich miłośników fotografii. Fotografie w naszym wydaniu obejmują szeroki horyzont. Począwszy od fotografii przyrodniczej, pejzażu, portretu, architektury po fotografię bardziej zawansowaną typu makro, zdjęcia nocne, zdjęcia podwodne, jak i zdjęcia aranżowane według własnych ciekawych pomysłów (bąbelki wody, dymki, itp.). Jesteśmy otwarci i często obecni na wszelakich organizowanych imprezach kulturalnych, tworząc fotograficzne, jak i filmowe reportaże. Grupa nasza pozwala nam mile spędzać czas we wspaniałej atmosferze a jednocześnie podnosić na większy poziom nasze umiejętności związane z fotografią. Pozwala nam na tworzeniu większej kreatywności, pomysłowości w dziedzinie rozwijania sztuki fotografowania oraz tworzeniu coraz ciekawszych kadrów obrazujących otaczającą nas rzeczywistość i nie tylko.

                                                                           Norbert Białek

Grupa Migawki to dla mnie możliwość realizowania pasji jaką jest fotografia. Wspólne wyjazdy w plener są okazją do czerpania inspiracji, uzyskania wsparcia jak również możliwość przebywania wśród ciekawych ludzi i czerpania dobrej energii. Dzięki Grupie wiem, że kierunek jaki wybrałam jest właściwy, na każdym etapie tej fotograficznej drogi mogę liczyć na wsparcie i rzetelną radę. Wiem, że gdy się potknę, bo i tak bywało, na pewno będą mnie wspierać dobrym słowem i dodadzą odwagi by iść dalej.

                                                                                       Grażyna Kaliszewska

Fotografia pozwala uchwycić nam otoczenie za pomocą wciśnięcia spustu migawki. Chodzi o znalezienie czegoś interesującego w „zwykłym” miejscu. Ma to nie wiele wspólnego z tym co widzimy, a raczej z tym jak to widzimy. A każdy z nas widzi rzeczywistość trochę inaczej, swoimi oczami. W tym właśnie możemy odnaleźć wartość wspólnych spotkań osób, które łączy zamiłowanie do fotografii. Dodatkowo połączenie wiedzy i umiejętności każdego uczestnika podczas wspólnego fotografowania pozwala odkryć nowe pomysły na zdjęcie. A tym samym zaskoczyć samego siebie, jak i innych. Jako uczestniczka takich spotkań serdecznie polecam każdemu miłośnikowi fotografii spróbować podzielić się nami swoją pasją i osobliwym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość. Zapraszamy.

                                                                              Ania Sowińska

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze