piątek, 14 czerwca, 2024

Mieszkańcy Mrągowa pełni pomysłów

Urząd Miejski w Mrągowie ogłosił tegoroczną edycję Inicjatyw Lokalnych – Pomysłowe Mrągowo. W ramach programu mieszkańcy Mrągowa mogą zgłosić swoją inicjatywę i uzyskać dofinansowanie do 2 tys. złotych. Pierwsze projekty są już w realizacji. Z jakimi pomysłami zgłaszają się mrągowianie?

Inicjatywa integrująca sąsiadów

Mieszkańcy osiedla znajdującego się przy ulicy Młynowej w Mrągowie zdecydowali się by wspólnie odmalować jedną ze ścian garaży.

– Szóstka mieszkańców postanowiła zadbać o swoje otoczenie i odświeżyć jedną ze ścian naszych garaży – mówi mieszkaniec osiedla Daniel Jakubas, który jest radnym miejskim, a także jednym z członków ekipy malarskiej. – Napisaliśmy wniosek o dofinansowanie naszego pomysłu, a pieniądze zapewnił nam Urząd Miejski. Kupiliśmy farby, pędzle i wałki, a także posiłki regeneracyjne. Pomalowaliśmy 130 metrów kwadratowych ściany.

To nie koniec inicjatyw malarskich na osiedlu. W przyszłym roku odświeżoną ścianę ozdobi mural, który ma wykonać mrągowianin Mateusz Wilk. Przy okazji odbędą się również warsztaty graffiti. – Już dziś zapraszam wszystkich do udziału w kolejnej inicjatywie – mówi radny Jakubas. – O szczegółach na pewno poinformuję z wyprzedzeniem.

Śladami mrągowskiej architektury

Wśród tegorocznych inicjatyw nie zabrakło także projektu integrującego mrągowskich fotografów. Niedawno odbyły się dwudniowe warsztaty, które poprowadził Jarosław Kowalski – znany i ceniony fotograf oraz współautor bloga „Szalone walizki”. Zajęcia praktyczne odbyły się w czytelni dla dorosłych Biblioteki Miejskiej im. Wacława Gołowicza w Mrągowie, a praktyczne w przestrzeni miejskiej. Dzięki inicjatywie mrągowian powstanie baza zdjęć dot. architektury miasta.

Projekt „Śladami architektury Mrągowa”, źródło: UM Mrągowo

Do tej pory mieszkańcy Mrągowa zgłosili 4 projekty. Oprócz opisanych wyżej inicjatyw Urząd Miejski w Mrągowie podpisał także umowy na realizacje zadań publicznych pt. Dziecięcy Festyn – Szalona Piłka (termin realizacji zadania od 10.08.2021 roku do 31.10.2021 roku) oraz Festiwal Jesiennych Smaków (termin realizacji zadania został ustalony na wrzesień lub październik 2021r.)

źródło: UM Mrągowo, red.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze