piątek, 14 czerwca, 2024

Mazurscy leśnicy wicemistrzami Polski!

Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Leśna Brać” zajął 2 miejsce w klasie mistrzowskiej i uzyskał tym samym tytuł wicemistrza Polski w grze na rogach myśliwskich.

XXV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” odbył się 2 października 2021 roku w Brodnicy. Tym razem to miejsce ponownie było gościnne dla mazurskich leśników – 5 lat temu Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Leśna Brać” zwyciężył w konkursie, tym razem w klasie mistrzowskiej był 2. W skład zespołu, który pierwotnie istniał przy Nadleśnictwach Spychowo i Strzałowo wchodzą również pracownicy Nadleśnictw: Mrągowo, Parciaki, Nidzica i debiutancko Maskulińskie.

Wysoką formę sygnalistów potwierdziło 3. miejsce w kategorii Muzyki Myśliwskiej, najatrakcyjniejszej dla słuchających. Mistrzami Polski w obu kategoriach został Zespół Trębaczy Myśliwskich „Bór”.

Dodatkowym sukcesem może pochwalić się Nadleśnictwo Mrągowo, którego pracownica Gabriela Ulewicz w kategorii mistrzowskiej dostała się do dogrywki 5 najlepszych solistów, ostatecznie zajmując 4. miejsce i będąc 1 spośród leśników.

Zespół „Leśna Brać” kierowany przez Adama Jażdżewskiego istnieje już 21 lat. Sygnały myśliwskie wybrzmiewają podczas polowań, spotkań hubertowskich, ślubów i pożegnań ludzi lasu, na konkursach sygnalistów, a także podczas licznych festynów oraz imprez. Staropolska tradycja gry na rogach myśliwskich, wywodząca się z czasów gdy była to jedyna możliwość porozumiewania się na odległość, znajduje coraz szersze grono miłośników i słuchaczy.

źródło: Nadleśnictwo Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze