piątek, 19 lipca, 2024

„Marcinkowo otrzyma obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia”

Gmina Mrągowo rozpoczyna realizację kolejnej rekreacyjno-sportowej inwestycji. We wtorek 20 kwietnia podpisano umowę na budowę kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Marcinkowie. Prace mają rozpocząć się już w maju.

Na inwestycję składać się będą dwa boiska: jedno ze sztuczną nawierzchnią trawiastą do gry w piłkę nożną, a drugie wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową. Dodatkowo na terenie przy szkole powstanie bieżnia do biegu na 60 m, skocznia do skoku w dal i ciągi komunikacyjne. Obiekt będzie przeznaczony do realizacji zajęć szkolnych z wychowania fizycznego, a poza godzinami pracy szkoły będzie przeznaczony także dla mieszkańców.

Marcinkowo oraz sama szkoła długo czekały na obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia i wierzę, że ta inwestycja spełni oczekiwania mieszkańców. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, byśmy dziś mogli się cieszyć z podpisania umowy i rozpoczęcia inwestycji – powiedział tuż po podpisaniu umowy Piotr Piercewicz, wójt Gminy Mrągowo.

Wartość podpisanej umowy to blisko 1,34 mln zł. Inwestycja zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz budżetu Gminy Mrągowo. Prace rozpoczną się w maju bieżącego roku, a oddanie inwestycji do użytkowania nastąpi najpóźniej za rok.

Budowa rozpocznie się także w Szestnie

To kolejna tego typu inwestycja na terenie Gminy Mrągowo. 9 kwietnia 2021 roku podpisano umowę na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szestnie. Prace mają potrwać najpóźniej do października 2023 roku. Koszt inwestycji ma wynieść 8 098 194,61 zł. Środki na jej realizację tej pochodzą z budżetu Gminy Mrągowo, a także dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie blisko 5,7 mln zł.

Wizualizacja obiektu w Szestnie, fot. Gmina Mrągowo

– Jest to ważna inwestycja w historii naszego samorządu, bo będzie to pierwszy tego typu obiekt na naszym terenie. Dlatego wyrażam już teraz podziękowania dla wszystkich pracowników Urzędu Gminy i projektantów, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej inwestycji, zarówno na etapie projektowania, jak i pozyskania dofinansowania – dodaje wójt gminy.

Źródło: Gmina MrągowoPowiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze