piątek, 29 marca, 2024

Maciej Szawkowski mistrzem Polski w sprintach!

Pochodzący z Mrągowa Maciej Szawkowski został mistrzem Polski w żeglarskiej klasie Optimist (formuła sprint).

Droga do regat wiodła przez trzy eliminacje: w Pucku (awans uzyskały 3 osoby na 235 startujących), w Gdyni (awans uzyskały 3 osoby na 199 startujących) oraz Dziwnowie (awans uzyskały 4 osoby na 161 startujących). W ten sposób została wyłoniona 10 najlepszych zawodników z Polski, która zyskała prawo startu w Gdynia Sailing Days.

Reprezentujący Mrągowo Maciej Szawkowski po eliminacjach zajmował 11 miejsce i był pierwszym zawodnikiem rezerwowym. Szczęście się do niego jednak uśmiechnęło i ostatecznie mógł wystartować w mistrzostwach Polski. A swoją szansę wykorzystał najlepiej jak tylko się dało.

Po 9 wyścigach i zaciętej walce został mistrzem Polski w żeglarskiej klasie Optimist (formuła sprint). Na drugim miejscu znalazł się Bartosz Żmudziński (Chojnicki Klub Żeglarski), a podium uzupełnił Wojciech Wójcik (TS Kuźnia Rybnik).

Wśród kobiet zwyciężyła Agata Koropecka (Opti CWM Gdynia), wygrywając z Emilią Paszek (Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk) i Alicją Dampc (Chojnicki Klub Żeglarski