sobota, 13 kwietnia, 2024

Łukasz Dakszewicz ponownie wygrywa Żeglarskie Grand Prix Mrągowa!

W sobotę 25 września 2021 roku odbył się finał Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Budextan&Anek Cup. Po rozegraniu 8 wyścigów ostatecznie drugi rok z rzędu cały cykl wygrał Łukasz Dakszewicz, startujący wraz ze swoją załogą: Bartoszem Boguckim i Jarosławem Goszczyńskim.


– Na życzenie zawodników w związku z panującymi warunkami wiatrowymi zdecydowaliśmy się rozegrać wszystkie wyścigi w sobotę. Emocji na wodzie jednak nie zabrakło, bo na starcie po raz kolejny pojawili się utytułowani i doświadczeni zawodnicy – relacjonuje Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Do finałowych zmagań awansowało 8 najlepszych sterników rywalizujących w całym cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2021. Tegoroczni finaliści rywalizowali na monotypowych łodziach klasy Mariner 600. Regaty rozegrano ze startu wspólnego w systemie przesiadkowym. Sędzią głównym regat był Andrzej Nowicki.

Po rozegraniu 8 wyścigów pierwsze miejsce drugi rok z rzędu zdobył Łukasz Dakszewicz wraz ze swoją załogą w składzie: Bartosz Bogucki i Jarosław Goszczyński. Dzięki wygranej Łukasz ponownie otrzymał automatyczny awans do przyszłorocznych ogólnopolskich regat o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego i będzie wraz z załogą reprezentować Mrągowo oraz MTR „CZOS”. W tym roku regaty odbędą się 16-17 października w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku (Górki Zachodnie), a w załodze Łukasza Dakszewicza zobaczymy także Bartosza Boguckiego i Lidię Kowal.

Drugie miejsce w finale zajęli Hubert Jabłoński¸Tomasz Krzywosz oraz Klara Jabłońska, a na najniższym stopniu podium z identyczną sumą punktów stanęli: Emil Bałdyga, Klara Nawrot i Bartosz Hajdukiewicz.

– Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom, samorządom oraz żeglarzom, bez których mrągowskie środowisko żeglarskie nie byłoby tak aktywne, a my nie moglibyśmy zorganizować takiej liczby regat. Do mobilizuje do dalszych starań, więc już teraz ponownie zapraszamy w przyszłym roku do Mrągowa – zaprasza do przyszłorocznego uczestnictwa Mateusz Kossakowski.

Powiązane artykuły

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze