wtorek, 16 lipca, 2024

Ks. Robert Kaniowski nowym dziekanem mrągowskiego dekanatu

Ksiądz Robert Kaniowski z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie został nowym dziekanem dekanatu Mrągowo. Zastąpił ks. Wiesława Świdzińskiego, który tę posługę pełnił przez ponad 30 lat.

Jeszcze do niedawna Mrągowo było podzielone na dwa dekanaty. Arcybiskup Warmiński zdecydował, by zmienić dotychczasową strukturę i połączyć dwa mrągowskie dekanaty.

– We wrześniu odbyły się wybory nowego dziekana, a głosowało w nich dokładnie 20 księży z naszego dekanatu – wyjaśnia ks. Robert Kaniowski. – Pod koniec miesiąca z dekretu biskupa, dowiedziałem się, że to ja będę pełnić funkcję dziekana w naszym dekanacie. Pod swoją opieką będę miał 10 parafii, w tym 5 z Mrągowa. Jest to dla mnie wyzwanie, ale wierzę, że sobie poradzę.

Kadencja dziekana trwa 5 lat i jest funkcją społeczną. Główną rolą księży dziekanów jest pośrednictwo pomiędzy parafiami z całego dekanatu, a arcybiskupem i kurią. Często dziekani reprezentują biskupa w swych lokalnych społecznościach oraz współpracują z władzami samorządowymi.

źródło: UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze