piątek, 29 marca, 2024

Krzysztof Łazarski zwycięzcą regat o Puchar Prezesa PZŻ. Reprezentacja Mrągowa na podium!

W dniach 16-17 października 2021 roku odbyła się III edycja Regat o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. Zwyciężyła załoga jachtu ze sternikiem z Mrągowa Krzysztofem Łazarskim (reprezentującym Pabianicki Klub Sportów Wodnych). Na drugim miejscu uplasowała się załoga Mariusza Kazimierczaka, a na trzecim Łukasz Dakszewicz (Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „CZOS”).

Do regat zostało zgłoszonych 8 załóg – zwycięzców lokalnych amatorskich cyklów regat:

8.     Krzysztof Łazarski – Pabianice.

Załogi ścigały się w 12 wyścigach (6 w sobotę i 6 w niedzielę) na jachtach klasy 2020. Pierwszego dnia trasa wyścigów była ustawiona na wodach Zatoki Gdańskiej w okolicy Górek Zachodnich, natomiast drugiego na rozlewisku Martwej Wisły. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę wiał wiatr z kierunku południowo-zachodniego o prędkości 10-12 węzłów, w szkwałach dochodząc do 18 węzłów. Sternik jednej z załóg niestety był zmuszony wycofać się z niedzielnych wyścigów w wyniku kontuzji załoganta.

Dla Krzysztofa Łazarskiego był to już drugi tryumf w regatach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. W ubiegłym roku, startując w raz z bratem Pawłem Łazarskim (sternik) oraz Aleksandrą Mądrych, zwyciężył reprezentując Mrągowo.

Zwycięzca ubiegłorocznego cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa Łukasz Dakszewicz, startujący wraz z Bartoszem Boguckim oraz Lidią Kowal, zajął tym razem 3 miejsce.

Komisja Sędziowska składała się z następujących osób: Sędzia Główny/ Arbiter – Sebastian Wójcikowski, Sędzia Arbiter II – Marta Olędzka, Sędzia Startu Mety – Patryk Romanowski, Sędzia Stażysta – Cezary Brendowski.

Organizatorem regat był Polski Związek Żeglarski reprezentowany przez Komisję Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ pod przewodnictwem Wiceprezesa PZŻ ds. Śródlądowych Jarosława Bazylko.