środa, 22 maja, 2024

Koncert w rytmie romskiej muzyki

31 lipca o godz. 18.00 na placu Unii Europejskiej odbędzie się koncert zespołu ROMANCA, wypełniony brzmieniami oryginalnej muzyki romskiej, dopełniony barwnymi strojami i żywiołowym tańcem!

Zespół został założony w 1956 r. przez Przewodniczącego Rady Starszyzny Romów – Zbigniewa Bilickiego. Jako inicjator kultury romskiej w Olsztynie, zawsze dbał o to by koncerty ukazywały autentyczny folklor Romów. Jako młode pokolenie starają się kontynuować i rozwijać tradycję, o którą przez wiele lat dbał nasz nauczyciel – Zbigniew Bilicki. Zespół ma wieloletnią tradycję, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Od czasu założenia zespołu wyszkoliło się w nim do dnia dzisiejszego już 6 pokoleń artystów romskich.

Aktualnie zespół stanowi młode pokolenie artystów romskich, którzy nadal pielęgnują swój folklor, jednak prezentowany jest on w nieco „rozbudowanej wersji”. Folklor romski ma charakter międzynarodowy, a muzyka romska jest bardzo urozmaicona, ponieważ różni się brzmieniem i stylem, w zależności od kraju z którego pochodzi. Mieszając różne style muzyki romskiej, a także aranżując własne interpretacje, zespół uzyskuje niepowtarzalne, nowatorskie brzmienie. Na koncertach wykorzystywane są tradycyjne instrumenty!

źródło: UM Mrągowo, MCK

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze