środa, 29 maja, 2024

Już niedługo rusza Łaciate Mazury MTB! Znamy pełny kalendarz

Już 21 kwietnia rusza kolejny sezon ŁACIATE Mazury MTB, pełen ekscytujących wyzwań i świetnych wyścigów! W tym roku czeka na uczestników dziesięć niepowtarzalnych etapów, wśród których znajdują się trasy, które wcześniej podbiły serca uczestników i zmęczyły nogi oraz zupełnie nowe wyzwania, które na pewno zapewnią mnóstwo emocji!

Na początek Iława i Wyścig Pięciu Jezior. Później przeniesiemy się do Gminy Piecki, by sprawdzić jak wygląda ściganie nad rzeką Dajną. Trzeci etap to powracający do kalendarza Olsztyn i niesamowita trasa w Lesie Miejskim. Na czwarty wyścig zapraszamy do Mrągowa, gdzie zmierzyć się będzie można z jedną z najlepszych tras cyklu. Następnie zawitamy do Mikołajek, by sprawdzić kto zwycięży w Krainie Sielawowego Króla. Stamtąd przeniesiemy się do debiutującego w tym sezonie Biskupca, w którym do objechania będzie jezioro Dadaj. Pasym malownicze miasteczko sieci Cittaslow będzie gwarantem świetnego ścigania dla kolarzy lubiących sprinterskie etapy. Wyścig o Jelenie Rogi tradycyjnie zakończy  wakacyjną podróż po Mazurach. W połowie września zawitamy do Nowego Miasta Lubaskiego, by spróbować sił na urozmaiconej trasie poprowadzonej pomiędzy doliną Drwęcy, a Brodnickim Parkiem Krajobrazowym.  Finał cyklu tym razem odbędzie się w Giżycku. Typowa trasa cross-country już w poprzednich edycjach pokazała, że premiuje zawodników dobrze jeżdżących technicznie. Finałowa edycja na pewno sporo namiesza w końcowym podsumowaniu Klasyfikacji Generalnej cyklu ŁACIATE Mazury MTB.

Wzorem minionych lat na każdym etapie do wyboru będą cztery dystanse o zróżnicowanym stopniu trudności: najdłuższy Pro, średni Expert, krótki Hobby oraz FUN dedykowany początkującym rowerzystom. Nie zabraknie także dystansu Gravel Race oraz E-Bike Race, które na stałe zakorzeniły się w harmonogramie startów. Na uczestników wagi ciężkiej czeka kategoria Wielka Stówka. Dla adeptów szkółek kolarskich Wyścigi Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich z odpowiednio dostosowanymi długościami tras do kategorii wiekowych.

Nie zapomniano także o najmłodszych – tradycyjnie na terenie miasteczka zawodów na każdym etapie odbędą się bezpłatne wyścigi Cariboo Kids Race, w których swoich sił w kolarskiej rywalizacji spróbują dzieci w wieku przedszkolnym.

Szczegółowy Harmonogram Łaciate Mazury MTB 2024:

21 kwietnia – Etap 1 Iława – Wyścig Pięciu Jezior

5 maja – Etap 2 Piecki – Wyścig nad Dajną

12 maja – Etap 3 Olsztyn – Warmińskie ścieżki

2 czerwca – Etap 4 Mrągowo – Wyścig o Niedźwiedzią Łapę

23 czerwca – Etap 5 Mikołajki – W krainie Sielawowego Króla

14 lipca – Etap 6 Biskupiec – Biskupieckie koło Dadaju

28 lipca – Etap 7 Pasym – Cztery Wieże nad Kalwą

25 sierpnia – Etap 8 Ryn – Wyścig o Jelenie Rogi

15 września – Etap 9 Nowe Miasto Lubawskie

29 września – Etap 10 Giżycko – Bitwa o Twierdzę Boyen


Wszystkie szczegóły dotyczące cyklu Łaciate Mazry MTB 2014 znajdziecie na stronie www.mazurymtb.pl

Sponsorem tytularnym cyklu Mazury MTB jest marka Łaciate.

Sponsorem strategicznym cyklu Mazury MTB  są marki: Łaciate Junior, Cariboo, CarGO! .

Sponsorem strategicznym cyklu Mazury MTB  jest firma SM Mlekpol.

Partnerem strategicznym cyklu Mazury MTB jest marka Warmia i Mazury.

Sponsorem głównym cyklu Mazury MTB jest HardWay.

Natalia Wrzosek, ŁACIATE Mazury MTB

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze