piątek, 14 czerwca, 2024

„Jednia” – taniec zainspirowany mazurską naturą

Fundacja „Złap rozwój” z Mrągowa w ramach konkursu „CEiIK tanecznie” realizuje projekt, w wyniku którego powstaje klip taneczny. Jest to autorski obraz zatytułowany „Jednia”, w którym taniec wpisany jest w naturę. Ruch oraz kreacja są wynikiem artystycznej współpracy Sandry Hirsz-Piaskowskiej i Marty Szymborskiej pod nazwą Projekt 11.

Obie tancerki od lat zajmują się tańcem współczesnym, tworząc choreografie, tańcząc oraz prowadząc swoje zespoły. Autorska choreografia inspirowana jest naturą i wykonana w naturalnej, pięknej przestrzeni Mazur. Materiał filmowy do klipu został stworzony przez Ewę Dolińską-Baczewską, od lat zajmującą się fotografią oraz działalnością kulturalną.

Projekt połączył 3 kobiety i artystyczne dusze z Mrągowa, uruchamiając lokalny potencjał twórczy. Całość dopełnia muzyka unikalnego zespołu T/Aboret. Fragment ich utworu stanowi bowiem ilustrację muzyczną filmu. Nie bez powodu, bo to muzyka pachnąca naturą, pobudzona źródłami, jazzem i muzyką świata, przeniesiona na grunt współczesności. To opowieść wyrażona w ethno-jazzowych kompozycjach, improwizacjach i rytmicznych wariacjach, połączona wspólną wrażliwością muzyków, której ogromną wartością jest autentyczność.

Realizację klipu pod nazwą „Jednia” dofinansowano ze środków Regionalnego Funduszu Wspierania Kultury. Projekt współrealizowany z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Fundacja „Złap rozwój” powstała w 2020 r., jej prezesem jest Donata Kobylińska-Durka a fundatorem – honorowy obywatel Mrągowa Wojciech Malajkat. Choć Fundacja jest nowym podmiotem, tworzą ją osoby z wszechstronnym doświadczeniem. Misją organizacji jest wspieranie człowieka i społeczności w dążeniu do rozwoju i samorealizacji, pomoc w pokonywaniu ograniczeń i urzeczywistnianiu marzeń.

fot. Ewa Dolińska-Baczewska

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze