środa, 8 lutego, 2023

Jak spędzić ferie w Mrągowie?

Tegoroczne ferie w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczynają się 23 stycznia i potrwają do 5 lutego. Sprawdzamy jakie atrakcje dla dzieci i młodzieży przygotowały instytucje zlokalizowane w Mrągowie.

Mrągowskie Centrum Kultury

Mrągowskie Centrum Kultury przygotowało wiele ciekawych propozycji zajęć i warsztatów, podczas których dzieci i młodzież rozwiną swoje umiejętności, a może nawet odnajdą swą pasję! W trakcie ferii 29 stycznia czeka nas także 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na niektóre z atrakcji liczba miejsc jest ograniczona, więc zachęcamy do wcześniejszych zapisów pod numerem telefonu: 89 743 3465 – dział Organizacji Imprez Kulturalnych.

PROGRAM:

PONIEDZIAŁEK (23.01)

10:00/14:30 FILM PAN ZABAWKA – SEANSE BILETOWANE – KINO ZODIAK

10:00 – 12:00 JAK ROZMAWIAĆ Z PSEM /6+ LAT/ – ORBITA

11:00 – 13:00 ZAJĘCIA PLASTYCZNE – TWORZENIE SCENOGRAFII WOŚP /10+ LAT/ – PLASTYCZNA

11:00 – 13:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /DZIECI/ CZ.I – TEATRALNA

13:00 – 15:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /MŁODZIEŻ/ CZ.I – TEATRALNA

17:00 WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW PROJEKTU „W DRODZE DO SAMODZIELNOŚCI” FUNDACJI REI – HOL

WTOREK (24.01)

10:00/14:30 FILM PAN ZABAWKA – SEANSE BILETOWANE – KINO ZODIAK

10:00 – 11:00 WARSZTATY Z LEŚNIKIEM – POMÓŻMY PTAKOM I ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ /7+ LAT/ – ORBITA

11:00 – 13:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /DZIECI/CZ.II – TEATRALNA

13:00 – 15:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /MŁODZIEŻ/ CZ.II – TEATRALNA                                                                                    

ŚRODA (25.01)

11:00 – 13:00 TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – CZYTELNIA BM

11:00 – 13:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /DZIECI/ CZ.III – TEATRALNA

13:00 – 15:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /MŁODZIEŻ/ CZ.III – TEATRALNA

11:00 – 12:30 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE /8-11 LAT/ – ORBITA 

12:30 – 14:00 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE /12+ LAT/ ORBITA                                                                                                                                     

CZWARTEK (26.01)

9:00 – 11:00 KLOCKOLOGIA – KONKURS Z NAGRODAMI NA NAJWYŻSZĄ BUDOWLĘ /7+ LAT/ – ORBITA

11:00 – 13:00 ZAJĘCIA PLASTYCZNE – TWORZENIE SCENOGRAFII WOŚP /10+ LAT/ – PLASTYCZNA 

11:00 – 13:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /DZIECI/CZ. IV – TEATRALNA

13:00 – 15:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /MŁODZIEŻ/ CZ.IV – TEATRALNA                                                                                   

PIĄTEK (27.01) 

11:00 – 13:00 WARSZTATY PRZYRODNICZE – PRZYRODA I ZWIERZĘTA W OKRESIE ZIMOWYM /7+ LAT/ – CZYTELNIA BM

12:00 – 14:00 TANECZNA ZABAWA KARNAWAŁOWA /7+ LAT/ – ORBITA

12:00 – 13:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /DZIECI/ CZ.V – TEATRALNA

13:00 – 14:00 WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ /MŁODZIEŻ/ CZ.V – TEATRALNA

16.00-17.00 ZAJĘCIA OTWARTE – BREAKDANCE /6+ LAT/ – BALETOWA

17.00-18.00 ZAJĘCIA OTWARTE – BREAKDANCE /12+ LAT/ – BALETOWA                                                                                                          

SOBOTA (28.01)               

15:00/ 17:00 FILM KOT W BUTACH. OSTATNIE ŻYCZENIE – SEANSE BILETOWANE – KINO ZODIAK                 

NIEDZIELA (29.01)           

31. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

PONIEDZIAŁEK (30.01)  

10:00/ 15:00 FILM KOT W BUTACH. OSTATNIE ŻYCZENIE – SEANSE BILETOWANE – KINO ZODIAK

11:00 – 12:30 ZABAWY RYTMICZNE /6 – 8 LAT/ – BALETOWA

12:00 – 14:00 WARSZTATY FOTOGRAFICZNE – PODSTAWY FOTOGRAFII /9+ LAT/ – ROBIENIE ZDJĘĆ W PLENERZE

11:00 -15:00 KONSTRUKTORZY – ZBUDUJMY COŚ RAZEM /8-10 LAT/ – ORBITA                                                                                      

WTOREK (31.01)              

10:00/15:00 FILM KOT W BUTACH. OSTATNIE ŻYCZENIE – SEANSE BILETOWANE – KINO ZODIAK

9:00 – 14:00 – GIMNASTYKA NA SZARFACH – 9:00-10:25 /7 – 9 LAT/ ; 10:30-11:55 /10 – 12 LAT/ ; 12:00 – 13:25 /13+ LAT/ – BALETOWA

12:00  WARSZTATY FOTOGRAFICZNE – PODSTAWY FOTOGRAFII /9+ LAT/ – CZYTELNIA BM

11:00-12:30 -ZAJĘCIA PLASTYCZNE – OBRAZ PRZESTRZENNY /8 -11 LAT/ CZ. I – ORBITA

12:30-14:00 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE – OBRAZ PRZESTRZENNY /12+ LAT/ CZ. I -ORBITA                                                                               

ŚRODA (01.02) 

10:00 – 14:00 MOBILNE PLANETARIUM Z  PROJEKCJĄ FILMÓW PREZENTUJĄCYCH WSZECHŚWIAT,  JEGO GWIAZDY I PLANETY  /5-12 LAT, 11 – 12 LAT, 6 – 18 LAT/ – WIDOWISKOWA 

11:00 – 13:00 TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – CZYTELNIA BM

11:00-12:30 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE – OBRAZ PRZESTRZENNY /8 – 11 LAT/ CZ. II –  ORBITA

12:30-14:00 – ZAJĘCIA PLASTYCZNE – OBRAZ PRZESTRZENNY /12+ LAT/  CZ. II – ORBITA                                                                            

CZWARTEK (02.02)

10:00 – 12:00 WARSZTATY ORAZ SPEKTAKL MAŁEGO TEATRU ILUSTRACJI /6-9 LAT/ – ORBITA

10:00 – 13:00 WARSZTATY TWORZENIA ŁAPACZY SNÓW /10 + LAT/ CZ. I – KAMERALNA

11:00 -15:00 GRA DETEKTYWISTYCZNA  /10+ LAT/ – TEATRALNA       

PIĄTEK (03.02) 

10:00 – 13:00 WARSZTATY TWORZENIA ŁAPACZY SNÓW /10 + LAT/ CZ. II – KAMERALNA

10:00 – 14:00 WYTWÓRNIA ZDARZEŃ SONOKINETYCZNYCH „KTÓRĘDY DO DŹWIĘKU” /7 – 10 LAT, 10+/ – WIDOWISKOWA

12:00 – 13:00 GŁOŚNE CZYTANIE „BAJKI UŚMIECHAJKI… NA DOBRY DZIEŃ I JESZCZE LEPSZE JUTRO” /6+ LAT/ – CZYTELNIA BM

16.00-17.00 ZAJĘCIA OTWARTE – BREAKDANCE /6+ LAT/ – BALETOWA

17.00-18.00 ZAJĘCIA OTWARTE – BREAKDANCE /12+ LAT/ – BALETOWA 

Młodzieżowy Dom Kultury

 W tym roku odbędą się dwa turnusy, w których będą mogły uczestniczyć po 23 osoby. Zajęcia zorganizzowane przez MDK będą odbywały się w 10.00-14.30. Zapisy w sekretariacie lub pod tel. 89 741 25 32 do godz: 15.00. Koszt jednego turnusu wynosi 300 zł.

Terminy turnusów tygodniowych:

  • 23- 27.01.2023
  • 30.01–03.02.2023

Ramowy program każdego turnusu wygląda następująco:

poniedziałek:

9.45: zbiórka przed MCK w Mrągowie na film „Pan Zabawka”

12.00- powrót do MDK, konkurs plastyczny „Bezpieczne sporty zimowe. W programie tego dnia również warsztaty robotyki

wtorek:

10.00- wyjazd do Warmiolandii w Olsztynie „Ulica Profesora ryzyka- Fizyka”

W programie: animator, 2,5 godziny zabawy, pełen pakiet atrakcji Warmiolandii Miasta Dzieci: zjeżdżalnie, basen z kulkami, konstrukcja zabawowa, trampoliny oraz wiele innych, warsztaty edukacyjne z Szalonym Profesorem, ubezpieczenie NNW, odbiór dzieci przy SP nr 4 o godz: 14.30 ( może być też przesunięcie w czasie do godziny 15.00)

środa:

10.00-11.15 warsztaty kulinarne „Jedz zdrowo i kolorowo” w MDK

11.30 – wyjazd do Kętrzyna „- warsztaty „Konsulat Świętego Mikołaja”

czwartek:

10.00- wyjazd do Olsztyna do Kręgielni Family Bowling Center. W programie 2 godziny gry w kręgle, McDonald, powrót około 14.30-15.00

piątek:

10.00-gry i zabawy stolikowe, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wręczenie nagród

10.30 – wyjście do mrągowskiego Muzeum- warsztaty historyczne oraz pizza w restauracji

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj
spot_img

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze