piątek, 14 czerwca, 2024

Inauguracja Przestrzeni Sztuki

W środę 29 września 2021r. o godzinie 18.00 roku w Mrągowskim Centrum Kultury zostanie zainaugurowany projekt „Przestrzenie sztuki” połączony z pokazem niemego filmu „Metropolis” z muzyką na żywo.

Przestrzenie Sztuki to program oparty na trzech filarach: artystycznym, edukacyjnym i społecznym. Zakłada setki działań aktywizujących społeczności lokalne i rozwijających kompetencje społeczne oraz kulturowe mieszkańców.


Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wybrany jako jeden z pięciu krajowych operatorów programu, przewiduje długofalowe działania kulturalne, animacyjne i edukacyjne adresowane do widzów indywidualnych oraz grup, począwszy od dzieci i młodzieży, aż po dorosłych i seniorów na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Program jest współrealizowany z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego ze środków pochodzących z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Film „Metropolis” z 1927 r., w reżyserii Fritza Langa stał się inspiracją m.in. dla zespołu Queen, Madonny i Georga Lucasa. To dystopijna wizja miasta przyszłości, w którym obok siebie żyją dwie klasy: na górze wąska grupa uprzywilejowanych bogaczy, a w podziemiach masa harujących i wyzyskiwanych robotników, którzy utrzymują miejską maszynę w ciągłym ruchu. W tym świecie musi dojść do konfliktu, konfrontacji i dramatycznych decyzji…

Oprawę dźwiękowo-muzyczną do filmu przygotuje Elektroakustyczny Kolektyw Przestrzenny RUMIDŁO w składzie: Maria, Marcin i Dobrosława Rumińscy. Narracją zaś zajmie się aktor olsztyńskiego teatru Cezary Ilczyna.

Powiązane artykuły

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze