środa, 29 maja, 2024

Gmina Mrągowo inwestuje w wodociągi

Gmina Mrągowo wybuduje prawie 14 kilometrów nowej sieci wodociągowej i dwie stacje podwyższania ciśnienia pomiędzy Mrągowem, Popowem Salęckim, Szestnem i Wyszemborkiem.

Inwestycje spowodują podniesienie jakości wody w tych miejscowościach, a także w Bożem, które obecnie jest zasilane z hydroforni w Wyszemborku. Dzięki nowej sieci zwiększy się także ciśnienie wody, które stanowi obecnie spory problem dla mieszkańców.

W ramach tej inwestycji rozbudowany zostanie także wodociąg w Lasowcu wraz z budową stacji podwyższania ciśnienia na terenie miasta Mrągowo.

Inwestycje są możliwe dzięki ogromnemu dofinansowaniu, jakie w ramach „Polskiego Ładu” udało się nam pozyskać. Co prawda kwoty poprzetargowe okazały się wyższe od oczekiwanych, ale i tak jestem zadowolony, że udało się znaleźć rzetelnego wykonawcę na tę inwestycję – mówi Piotr Piercewicz, wójt Gminy Mrągowo.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 7 milionów złotych. Finansowanie będzie pochodzić ze środków własnych gminy (2 151 453,42 zł) oraz Rządowego Funduszu „Polski Ład” (5.225.000 zł).

Nadzór inwestorski nad inwestycją prowadzić będzie Andrzej Kosecki. Prace ruszą już wkrótce i rozpoczną się od Mrągowa w kierunku Popowa Salęckiego. Ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2023 roku.

źródło: gmina Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze