środa, 22 maja, 2024

Festiwal 12 Godzin Serce Mazur – koncert w szczytnym celu

Festiwal 12 Godzin Serce Mazur to wyjątkowa impreza wspierająca polską transplantologię oraz kardiochirurgię. Jest to już druga edycja festiwalu Fundacji Dla Transplantacji – Zostaw Serce na Ziemi, która jest inicjatorem akcji #12GodzinDlaŻycia.

Festiwal propaguje cele Fundacji, którym jest m.in zbiórka pieniędzy, przeznaczona na sprowadzenie do Polski sprzętu THE OCS HEART, pozwalającego zwiększyć czas potrzebny do transportu serca z 4 do 12 godzin. Obecnie jest to jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu „wciąż bijącego” serca.

Fundacja Dla Transplantacji Zostaw Serce Dla Ziemi prowadzi obecnie dwie ogólnopolskie akcje społecznościowe #12GodzinDlaŻycia i #ZostawSerceNaZiemi. W promocję obu akcji aktywnie zaangażowani są artyści, sportowcy, osobowości medialne oraz najlepsi w Polsce kardiochirurdzy.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w niedzielę, 25 lipca 2021 r. w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie. Start koncertu zaplanowany jest na godzinę 18.00. W czasie imprezy wystąpią: Partycja Markowska, Natalia Nykiel oraz zespół H.L.A.4transplant (którego założycielem i perkusistą jest dr Zygmunt Kaliciński, kardiochirurg, transplantolog, Prezes Fundacji Dla Transplantacji i pomysłodawca wyżej wymienionych akcji społecznościowych). Koncert poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna.

źródło: materiały prasowe organizatora/ UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze