wtorek, 23 lipca, 2024

Fascynująca historia życia Ryszarda Bitowta w niezwykłej narracji Zdzisława Piaskowskiego

Książka „BezKresy Ryszarda Bitowta” autorstwa Zdzisława Piaskowskiego to fabularyzowana biografia życia Ryszarda Bitowta i niezwykle barwny opis historii jego rodziny. Akcja książki toczy się w poturbowanej wojnami Wileńszczyźnie od czasu pierwszej wojny światowej do początku lat sześćdziesiątych XX wieku w powojennej Polsce. 16 lutego o godzinie 16.30 w Mrągowie odbędzie się spotkanie z autorem książki.

Ryszard Bitowt to żywa legenda Mrągowa. Założyciel wielu stowarzyszeń, pedagog, kolecjoner i regionalista. Jego losy od początków na Wileńszczyźnie poprzez Pieszkowo i późniejsze lata w Mrągowie śledzimy za sprawą Zdzisława Piaskowskiego, który wielokrotnie odwiedził bohatera swojej debiutanckiej książki.

Na rozmowach z Ryszardem Bitowtem spędziłem wiele dni i wieczorów. To był dobry czas. Każde spotkanie zaczynaliśmy od omówienia bieżących spraw, by przejść niepostrzeżenie do historii jego życia. Wtedy on mówił, a ja słuchałem i notowałem – opowiada początki powstawania książki Zdzisław Piaskowski. – W trakcie tych spotkań poznawaliśmy się nawzajem, polubiliśmy swoje towarzystwo i z czasem zaprzyjaźniliśmy się. Po upływie dwóch, może trzech miesięcy mówiliśmy już sobie po imieniu pomimo znacznej różnicy wieku między nami.

Książka trafiła już do pierwszych czytelników, którzy podkreślają, że lekkie pióro autora, prawda historyczna wydarzeń oraz opisy psychologiczne postaci powodują, iż nie można się oderwać od czytania.

Spotkanie autorskie odbędzie się 16 lutego o godzinie 16.30 w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej. Data nie jest przypadkowo, a organizatorzy wydarzenia zamierzają wszystkim uczestnikom dodatkowo nieco osłodzić „tłusty czwartek”. Podczas spotkania będzie można nabyć książkę z podpisem autora. Zaplanowana jest też wystawa dotycząca Ryszarda Bitowta.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze