środa, 22 maja, 2024

Delphia 24 otworzy swój sezon żeglarski w Mrągowie

O tym, że wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa wiedzą nie tylko miłośnicy muzyki country, ale również żeglarze. W zeszłym roku Stowarzyszenie Regatowe Delphia 24 to właśnie na jeziorze Czos organizowała Mistrzostwa Polski swojej klasy. Tym razem stowarzyszenie w Mrągowie otworzy swój żeglarski sezon.

Pierwsza impreza żeglarska Delphia 24 odbędzie się w Mrągowie już 5-6 czerwca 2021r. Zawody będą rozgrywane na nowych przepisach regatowych żeglarstwa 2021-2024, przepisach klasowych, a sędzią głównym będzie Andrzej Nowicki. – W zeszłym roku impreza w Mrągowie cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego tym razem zdecydowaliśmy się tutaj otworzyć sezon. Mamy nadzieję, że ponownie żeglarze z całej Polski nie zawiodą i dołożymy swoją przysłowiową „cegiełkę” dla tego historycznego dla żeglarstwa miejsca – zaprasza na regaty w Mrągowie Aleksander Fereniec, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24.

Regaty są otwarte dla wszystkich jachtów klasy Delphia 24 OD. Zawodnicy posiadające uprawnione do startu jachty mogą zgłosić się poprzez specjalny formularz lub portal upwind24.pl. Ostateczne zgłoszenia będą przyjmowane w biurze regat na terenie portu jachtowego „Baza” Mrągowo. Dopuszczone do regat będą załogi, których zawodnicy przedstawią podczas procedury zgłoszeniowej ważne badania lekarskie lub oświadczenie zawodnika o stanie zdrowia umożliwiającym udział w regatach. Wpisowe do imprezy wynosi 500 zł.

fot. Maciej Rudziński

Organizator planuje zorganizować w sumie 10 wyścigów. W przypadku rozegrania przynajmniej 4 wyścigów, najgorszy z nich zostanie odrzucony (przy rozegraniu minimum 8 wyścigów, 2 najgorsze zostaną odrzucone). Nie klasyfikuje się jachtów, które nie ukończyły żadnego wyścigu lub zostali w nim zdyskwalifikowane.

Po mrągowskiej imprezie następne regaty mają odbywać się już na morzu. – Ostatecznie zrezygnowaliśmy z regat w Olsztynie i następne nasze regaty odbędą się podczas Volvo Gdynia Sailing Days (3-4 lipca 2021r.) . Tydzień później spotkamy się w Górkach zachodnich na Lotos Nord Cup Gdańsk, a sezon zakończymy mistrzostwami Polski w Charzykowych (16-19 września 2021 r.) – informuje o tegorocznych planach startowych Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24 Jakub Jurkiewicz.

PROGRAM REGAT:


04.06.2021
Piątek
08:30 – 18:00
Przyjmowanie zgłoszeń
12:00
Sygnał Oostrzeżenia do pierwszego wyścigu dnia testowego


05.06.2021
Sobota
10:55
Sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu dnia i następnych


06.06.2021
Niedziela

09:55
Sygnał Ostrzeżenia do pierwszego wyścigu dnia i następnych. Ostatniego dnia, na który zaplanowano wyścigi, żaden sygnał ostrzeżenia nie zostanie podany później niż o godzinie 12:00.
16:00
Uroczyste zakończenie regatPowiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze