piątek, 19 lipca, 2024

Debatowano na temat budowy nowego stadionu w Mrągowie

Drugie spotkanie ws. budowy nowego stadionu miejskiego w Mrągowie odbyło się 18 lutego. Wzięli w nim udział przedstawiciele klubu MKS Mrągowia Mrągowo, burmistrz Stanisław Bułajewski i reprezentanci Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej: Wiesław Żmuda i Mariusz Perlejewski.

To bardzo dobrze, że już na tym etapie myślicie o szczegółach, związanych z wymogami licencyjnymi, które musi spełnić stadion, by organizowane były na nim ligowe spotkania — powiedzieli przedstawiciele WMZPN. — Wiele inwestorów o tym zapomina i później okazuje się, że nie można na obiektach organizować ciekawych spotkań.

Do rozmów na temat budowy nowego stadionu chcemy zapraszać jak najwięcej osób związanych ze sportem, dlatego cieszę się, że reprezentanci WMZPN odpowiedzieli na nasze zaproszenie i zadeklarowali wsparcie, podczas prac projektowych — mówi Stanisław Bułajewski, burmistrz Mrągowa. — Na kolejne spotkania chcemy zaprosić reprezentantów klubów sportowych z terenu miasta, konsultantów z dziedziny lekkiej atletyki, a także miejskich radnych, którym zależy na tej inwestycji.

Modernizacja głównej płyty miejskiego stadionu jest wyczekiwana od dawna. Wcześniejsze próby pozyskania niezbędnych środków na realizację inwestycji kończyły się niepowodzeniem, teraz jest szansa, że będzie inaczej.

W tym roku chcemy ogłosić przetarg na wykonanie projektu budowlanego nowego stadionu. Chcemy zrobić to jak najlepiej, stąd spotkania z przedstawicielami z wielu dziedzin sportu. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to w 2023 roku chcemy aplikować o środki zewnętrzne i rozpocząć inwestycję — dodał Bułajewski.

źródło: UM Mrągowo

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze