piątek, 19 lipca, 2024

Debata o sytuacji Bazy Mrągowo

W najbliższy piątek (27 maja 2022 r) o godz. 18.00 w Mrągowskim Centrum Kultury odbędzie się pierwsza w skali województwa debata publiczna prowadzona metodą dialogu transformatywnego. Tematem debaty będzie sytuacja Bazy Mrągowo (szkoły sportowej i klubu żeglarskiego), które przez lata wychowywały znanych w kraju i zagranicą mistrzów sportów wodnych.

Sytuacja szkoły jest złożona, a w proces jest zaangażowanych wiele osób i instytucji o różnych stanowiskach co do jej dalszych losów.

Mrągowo Sz(t)uka Dialogu to projekt stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności komunikacji oraz prowadzenia debaty publicznej przy zastosowaniu innowacyjnej metody Dialogu Transformatywnego. Jej głównym założeniem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której komunikacja między stronami (osobami) przebiega w sposób jasny i z poczuciem własnej wartości, przy jednoczesnym zrozumieniu i szacunku, nawet przy głębokiej różnicy zdań.

Dzięki tej formie komunikacji możliwe jest bycie usłyszanym i nabranie pewności co jest dla nas ważne, zobaczenie nowych możliwości i tworzenie własnych rozwiązań. W procesie prowadzą nas praktycy metody z Centrum Dialogu i Transformacji Konfliktu z Gdańska:  Magdalena Dittmer i Łukasz Kwiatkowski.

Zależy nam na udziale osób i instytucji, które związane są ze sportem oraz tych, które chcą poznać inną metodę prowadzenia dialogu społecznego. Chcemy pokazać różne punkty widzenia, wysłuchać opinii wielu stron, uczyć się dialogu w zróżnicowanej grupie – informuje Donata Kobylińska-Durka. – Dialog, który proponujemy nie ma na celu przekonywanie kogokolwiek do swoich racji, a jedynie pokazanie, jak z szacunkiem możemy mówić o sprawach dla nas ważnych, nawet gdy nasze stanowiska bardzo się różnią.


Mrągowo Sztuka Dialogu / RozmawiaMY o Bazie rozpoczyna cykl spotkań na tematy ważne dla Mrągowa. Będzie to wydarzenie towarzyszące regatom żeglarskim organizowanym przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze