środa, 29 maja, 2024

Czy na Mazurach mamy bohaterów? Fundacja ALE rusza z nowym projektem

Fundacja Alternatywnej Edukacji ALE rusza z kolejnym przedsięwzięciem. Tym razem rezultatem działań mrągowskiej organizacji będą nagrania mazurskich legend. 

“Superbohaterowie mazurskiego uniwersum – audiobook z mazurskimi legendami” – to nowy projekt, którego celem jest edukacja regionalna od najmłodszych lat. W działania zostaną zaangażowani mieszkańcy Mrągowa i okolic, którzy wcielą się w rolę scenarzystów audialnych, lektorów i twórców filmowych.  

– Za nami konsultacje wyboru legend, w które zaangażowały się nauczycielki z naszych przedszkoli i szkół oraz przedstawicielki bibliotek. Wspólnie wybraliśmy podania, na których pracować będą młodzieżowi wolontariusze z działu publicystycznego Słowo.Talk. Ruszyliśmy już także z rekrutacją lektorów, więc zapraszamy do kontaktu z nami i zgłaszania chęci udziału w przedsięwzięciu, które pozwoli najmłodszym poznać legendy, poszerzy wiedzę i wzmocni świadomość tożsamości regionalnej. Projekt możemy zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego – opowiada Marlena Bieleninik, opiekun merytoryczny projektu z ramienia Fundacji ALE. 

Pomysł projektu zrodził się w momencie, gdy okazało się, jak niewiele jest nagrań audio legend, bajek i podań pochodzących z terenów historycznych Mazur. Rezultatami kilku miesięcy prac będą nagrania z regionalnymi legendami, scenariusz zajęć dla przedszkoli i szkół oraz film o Superbohaterze z legend mazurskich w formie vloga. Powstały pakiet narzędzi do edukacji regionalnej zostanie przekazany przedszkolom i szkołom podstawowym na Warmii i Mazurach.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze