niedziela, 26 maja, 2024

Czy mrągowski stadion doczeka się modernizacji?

– To dla mnie priorytetowa inwestycja, ale uzależniona jest od uchwalenia przyszłorocznego budżetu miasta – powiedział podczas spotkania z władzami Miejskiego Klubu Sportowego Mrągowia Mrągowo burmistrz Stanisław Bułajewski.

Obecny stan stadionu nie spełnia wymogów licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej – podkreślali podczas spotkania działacze mrągowskiego klubu. Zaznaczali również, że potrzebna jest także budowa infrastruktury lekkoatletycznej, krytej trybuny, ciągów komunikacyjnych, parkingu, ogrodzenia, a także własnej studni głębinowej.

– Potrzeba modernizacji całej „górnej płyty” jest nam znana nie od dziś i od początku tej kadencji mamy na uwadze tę inwestycję. Mam nadzieję, że w przyszłym roku rozpoczniemy realne prace. – powiedział podczas spotkania burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski.

Podczas rozmów władz miasta z przedstawicielami klubu zaplanowano również powołanie zespołu eksperckiego, którego zadaniem będzie konsultowanie założeń i wsparcie powstawania nowego projektu modernizacji stadionu.

– Jeśli budżet zostanie uchwalony, przystąpimy do wspólnego opracowania projektu stadionuIstotne jest również zaproszenie do współpracy ekspertów projektowych i budowlanych, przedstawicieli UKS Mini Soccer Academy Mrągowo, jak i innych osób, które będą głównymi użytkownikami stadionu lekkoatletycznego – dodaje burmistrz.

Następne spotkanie w sprawie modernizacji stadionu zaplanowano na styczeń 2022 r.

źródło: UM Mrągowo, red.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze