czwartek, 20 czerwca, 2024

Czasopismo „Głos Ziemi Mrągowskiej” ponownie dostępne!

Po 4 latach wraca czasopismo społeczno-kulturalne „Głos Ziemi Mrągowskiej”, którego wydawcą jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej. Bezpłatne egzemplarze są już dostępne na terenie powiatu mrągowskiego.

Pierwszy wstępniak po 4-letniej przerwie

Dzień dobry, dzień dobry, dzień dobry!

Po trzykroć dzień dobry. To ja, Twój Głos Ziemi Mrągowskiej. Witam Cię drogi Czytelniku po czteroletniej przerwie.nOd ostatniej naszej rozmowy, My, mieszkańcy Ziemi Mrągowskiej, byliśmy świadkami… zaraz? Świadkami? Nie! Nie tylko świadkami, ale uczestnikami wielu globalnych wydarzeń. Że wspomnę tylko ogólnoświatową zarazę i wojnę za miedzą. Z pewnością nie tak ważny, ale równie głośny transfer Roberta Lewandowskiego z Niemiec do Hiszpanii opisuje teraz większość portali elektronicznych. Ale ja nie mam takich ambicji, żeby ściągać gotowe już treści z sieci i publikować je jak swoje. Chociaż, mogą one być inspiracją do przeniesienia problemu na nasze lokalne podwórko.

I tak, żeby nie szukać za daleko, wspomniany już Robert Lewandowski, zagrał na początku swojej kariery przeciwko naszej „Mrągowii” i ten temat aż prosi się o podjęcie.
Jestem integralną częścią Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej i dlatego moim głównym zadaniem jest propagowanie tego, co jest istotą Ziemi Mrągowskiej, jej aktualnych problemów, kultury, historii i walorów turystycznych. Otwarty też jestem na opowieści ludzi z pasjami o ich fascynacjach i marzeniach, tych spełnionych, ale też tych, które oczekują jeszcze na spełnienie.

Tworzy mnie doświadczona grupa dziennikarzy. Pośród nich są też debiutanci i właśnie im składam szczególne podziękowania za wysiłek i odwagę. Dziękuję też Tobie. Do Ciebie mówię, drogi Czytelniku. Dziękuję Ci za to, że wziąłeś mnie do ręki i proszę, żebyś pobył ze mną przez kilka chwil. Na siedząco będzie Ci z pewnością wygodniej. Na początku przejrzyj wszystkie moje strony, tytuły i zdjęcia, a jestem przekonany, że wybrany przez Ciebie tekst otworzy Ci furtkę do pozostałych i zaprzyjaźnimy się.

Twój Głos Ziemi Mrągowskiej

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze