środa, 8 maja, 2024

Anna Puławska z Mrągowa ze srebrem igrzysk olimpijskich!

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal olimpijski w konkurencji K2 na 500 metrów.

Polki od początku ruszyły niezwykle mocno, przegrywając jedynie na starcie z osadą z Nowej Zelandii.

Był to na pewno bardzo dobry wyścig w naszym wykonaniu. Jesteśmy drugie na mecie i wciąż w to nie wierzę. Celem w półfinale był awans do finału i tak się stało. Zajęłyśmy czwartą lokatę. Wiedziałyśmy, że musimy się skupić na tym wyścigu i dać z siebie milion procent – powiedziała tuż po zdobyciu medalu na antenie TVP Sport Anna Puławska.

8. Niemcy (Dietze/Hering) – 1:42.406

Anna Puławska wystartuje również w wyścigu K4 500m. Eliminacje w tej kategorii odbędą się 6 sierpnia o godz. 3.15, a dzień później zaplanowany został półfinał i finał.