wtorek, 16 lipca, 2024

Amerykański sen Kuby Kucharskiego. Scenariusz do filmu gotowy!

Pochodzący z Mrągowa Kuba Kucharski zakończył ponad roczną pracę nad anglojęzycznym scenariuszem do swojej debiutanckiej książki „W uścisku Katriny”. Za scenariusz odpowiadał brytyjski scenarzysta, autor książek pod pseudonimem artystycznym Marc W. Shako.

Dotrzymałem słowa! Scenariusz został już zarejestrowany w U.S. Copyright Office, czyli Amerykańskim Urzędzie Praw Autorskich – informuje Kuba Kucharski. – Teraz przed nami najcięższa i najdłuższa droga – doprowadzenie do teg,o aby kiedyś na podstawie tej historii powstał film! Będzie ciężko – ale ja się nie poddaję! Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają!

„W uścisku Katriny” to książka bazująca na przeżyciach grupy polskich studentów, która w 2005 roku znalazła się w obliczu śmiertelnego zagrożenia, jakim było przejście huraganu „Katrina” nad Nowym Orleanem. Huragan ów pozbawił życia prawie dwa tysiące ludzi, a miasto przez wiele lat wracało do normalnego życia.

Kuba Kucharski jest z wykształcenia dziennikarzem. W zawodowej karierze zajmował się między innymi pisaniem artykułów z branży lotniczej oraz motoryzacyjnej. Współpracował z czasopismami oraz portalami tematycznymi w Wielkiej Brytanii, współtworząc m.in. portal lifestylowo-podróżniczy skierowany do tamtejszej Polonii. W swoim autorskim projekcie, który nazwał „Zwykli-Niezwykli”, przeprowadzał wywiady ze sportowcami, którzy zasłynęli w Polsce i za granicą.  Na co dzień zajmuje się marketingiem internetowym.

Ważny przełom w życiu autora nastąpił podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, gdy przebywając tam na programie Work&Travel dla studentów doświadczył przejścia nad Nowym Orleanem jednego z największych huraganów w historii Stanów Zjednoczonych – “Katriny”. W późniejszym okresie dramatyczne wspomnienia o tej tragedii były powodem szeregu wystąpień autora w radiu i telewizji. Zainteresowanie, z jakim spotkały się te wystąpienia, skłoniło go do napisania książki “W uścisku Katriny”. Jest ona nie tylko dokumentacją owych dramatycznych dni, ale także analizą przyczyn i następstw tego katastrofalnego w skutkach zjawiska, określanego często największą katastrofą naturalną w dziejach Stanów Zjednoczonych.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze