wtorek, 16 lipca, 2024

Ambitne plany Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej na 2023 rok

17 stycznia 2023 roku w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej odbyło się ponoworoczne spotkanie wszystkich członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej. Zarząd przedstawił plany na nowy rok, w którym organizacja będzie świętować jubileusz 50-lecia powstania.

Stowarzyszenie powstało 25 stycznia 1973 r. W pierwszym zebraniu uczestniczyło 48 osób, wśród których znajdowali się nauczyciele, prawnicy, przedstawiciele służby zdrowia, kultury, administracji państwowej i ówczesnych władz.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej jest jednym z najstarszych i najliczniejszych mrągowskich organizacji, dlatego chcemy godnie obchodzić jubileusz 50-lecia. Niedługo ogłosimy konkurs historyczno-lokalny skierowany do młodzieży z klas średnich powiatu mrągowskiego. Uroczysta gala odbędzie się w październiku 2023 roku – informuje obecny prezes stowarzyszenia Stefan Zaniuk.

Towarzystwo jest organizacją społeczno-kulturalną, która zajmuje się promowaniem powiatu mrągowskiego i jego historii. Organizuje wystawy, spotkania tematyczne („Mrągowskie pogaduszki”), a także wydaje publikacje (w zeszłym roku stowarzyszenie wznowiło swoją gazetę „Głos Ziemi Mrągowskiej”, ale od tego czasu wyszedł jeden numer). Sztandarowym działaniem stowarzyszenia jest organizacja Festiwalu Kultury Mazurskiej (przy dominującym zaangażowaniu Gminy Sorkwity), który powstał z inicjatywy byłego prezesa śp. Andrzeja Badurka.

Podejmowane są także działania integrujące członków jak wycieczki po Polsce, a nawet za granicę.

Nasze stowarzyszenie liczy w tym momencie ponad 100 aktywnych członków. W zeszłym roku udaliśmy się wspólnie m.in. do Olsztynka, Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Elbląga i Pasłęka. Mam w głowie jeszcze wiele pomysłów, w tym między innymi wspólną podróż na Słowację, ale liczę że wspomoże mnie ktoś nieco młodszy ode mnie – dodaje skarbnik Towarzystwa Jerzy Balcerzak.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze