sobota, 13 kwietnia, 2024

Aktywne wolontariuszki w powiecie mrągowskim

Fundacja Alternatywnej Edukacji ALE przeszkoliła kolejną grupę młodzieży z zakresu animacji czasu wolnego. Dziesięć wolontariuszek podniosło swoją wiedzę i umiejętności, które wykorzystały podczas wydarzeń publicznych organizowanych na terenie powiatu mrągowskiego.

W okresie wakacyjnym dziesięcioosobowa grupa dziewczyn biorących udział w projekcie “Do wolontariatu, gotowi, start – edycja II” przeszła szkolenie z zakresu animacji czasu wolnego. Na spotkaniu zorganizowanym w Mcal Mrągowo wolontariuszki uczyły się m.in. modelować balony, samodzielnie robić kije i płyn do baniek mydlanych, a także tworzyć zabawki z recyklingu. Dodatkowo, uczestniczki szkolenia zorganizowanego przez Fundację pozyskały potrzebą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa podczas animacji.  

Później wolontariuszki uczestniczyły w pięciu imprezach plenerowych zorganizowanych na terenie powiatu mrągowskiego. Kilkuosobowe zespoły wzięły udział w Wystawie Koni Zimnokrwistych w Muntowie, Dożynkach Gminy Mrągowo w Wierzbowie, Dożynkach Gminy Piecki, Dożynkach Gminy Sorkwity oraz wydarzeniu dla rodziców zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach.  

Przedsięwzięcie zakończyło się spotkaniem ewaluacyjnym, podczas którego wolontariuszki mogły podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami. Jak podkreśliły same uczestniczki projektu, doświadczenie w akcjach animacyjnych pokazało im, że optymizm, uśmiech, pogodne usposobienie, a nade wszystko chęci i motywacja do pracy są ważniejsze niż wyuczona teoria. Podczas animacji nierzadko konieczne okazały się także improwizacja i elastyczność.  

Projekt zrealizowany został dzięki finansowemu wsparciu ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

Marlena Bieleninik

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze