piątek, 14 czerwca, 2024

64 nowych funkcjonariuszy w szeregach warmińsko-mazurskiej policji

Nowi policjanci zasilili szeregi warmińsko-mazurskiej Policji. Tym razem „służyć wiernie Narodowi” uroczyście ślubowało 64 funkcjonariuszy. To trzecie ślubowanie w tym roku, po którym liczba wolnych miejsc do podjęcia służby w tym garnizonie zmalała do około 40.

W piątek (16.07.2021) w sali Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste, jednak skromne ze względu na wciąć obowiązujący stan epidemii, ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Niestety względy sanitarne nie pozwoliły na to, aby ślubowanie mogło się odbyć z udziałem grona bliskich nowych funkcjonariuszy. Policjantom wypowiadającym słowa roty ślubowania, przyglądał się i przysłuchiwał ich szef nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

W gronie 64 przyjętych policjantów jest 16 kobiet. Po ślubowaniu nowi funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: OPP w Olsztynie (18), KMP w Olsztynie (6), KMP w Elblągu (9), KPP w Braniewie (1), KPP w Ełku (5), KPP w Giżycku (1), KPP w Gołdapi (4), KPP w Kętrzynie (1), KPP w Mrągowie (5), KPP w Nidzicy (2), KPP w Ostródzie (2), KPP w Piszu (5), KPP w Szczytnie (2) i KPP w Węgorzewie (3).

Uroczystość była też okazją do wręczenia st. asp. w st. sp. Zbigniewowi Pałce honorowej odznaki „Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej” nadanej mu przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a wręczonej tego dnia przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.  

źródło: KWP Olsztyn

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze