piątek, 14 czerwca, 2024

5. Mazurskie TransFormacje Taneczne [PROGRAM]

22 kwietnia czeka nas kolejne święto tańca w Mrągowie! Od godz. 10 do 17.30 przez scenę Mrągowskiego Centrum Kultury przewinie się blisko 800 tancerek i tancerzy, którzy przyjadą z Kętrzyna, Węgorzewa, Torunia, Piecek, Rucianego-Nidy, Jezioran, Augustowa, Białegostoku, Malborka, Reszla, Pisza, Olsztyna.

Zobaczymy 61 dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych zespołów tanecznych, które zaprezentują się w 5 kategoriach wiekowych oraz 2 kategoriach tanecznych: street dance i art dance.

Prezentacje oceni jury złożone ze specjalistów reprezentujących różne style i techniki tańca: Izabela Zawadzka, Agnieszka Fułek „Fuli”, Dariusz Bujnowski, pod kątem choreografii, oryginalności pomysłu, techniki, interpretacji i doboru środków wyrazu, wartości artystycznych i kulturowych. Laureaci otrzymują nagrody finansowe oraz dyplomy w poszczególnych kategoriach.

P R O G R A M

10.00  Rozpoczęcie KONKURSU  

10.15  Kategoria do 8 lat

STREET DANCE   5’

1. HIPHOPKI 2’30
(Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie), choreografia: Ewa Gnoza

2. HIPHOPOWE DZIECIAKI MINI 2’50  „Where is the love?”
(Kętrzyńskie Centrum Kultury), choreografia: Izabela Frąckiewicz

ART DANCE    30’

1. DZIECIĘCY TEATR RUCHU KOSTKA I 4’ „Ukołysz”
(Movement Art Studio – Szkoła Tańca i Teatr Ruchu Mrągowo), choreografia: Sandra Hirsz-Piaskowska

2. DZIECIĘCY TEATR RUCHU KOSTKA II 4’ „Zorza”
(Movement Art Studio – Szkoła Tańca i Teatr Ruchu Mrągowo), choreografia: Sandra Hirsz-Piaskowska

3. TAŃCE PRZEDSZKOLAŃCE „Lot nad chmurami” 2’35
(Gminny Ośrodek Kultury „Pegaz” w Pieckach), choreografia: Małgorzata Duszak

4. AMIR „Freedom” 3’10 
(Węgorzewskie Centrum Kultury), choreografia: Katarzyna Rakowska

5. MSTW FIOŁKI „Dreams” 3’15
(Mrągowskie Centrum Kultury), choreografia: Gabriela Łozowska

6. KRASNALE „The Soca Boys”  2’30
(Malborskie Centrum Kultury i Edukacji), choreografia: Celina Pacanowska

7. MSTW FIKOŁKI „Lalka” 4’
(Mrągowskie Centrum Kultury), choreografia: Gabriela Łozowska

8. GWIAZDECZKI „Opowieść zimowa” 2’15
(Dom Kultury w Rucianym-Nidzie), choreografia: Małgorzata Duszak

9. DZIECIĘCY TEATR RUCHU KOSTKA III 4’ „Cisza oddechu traw”
(Movement Art Studio – Szkoła Tańca i Teatr Ruchu Mrągowo), choreografia: Sandra Hirsz-Piaskowska

 
11.00   Kategoria 9-11 lat

STREET DANCE   25

1. STRONG KIDS  2’40
(Studio Tańca Eska Augustów), choreografia: Martyna Jeleniewska

2. FLOWIN’ KIDS  2’  „So Fine”
(What’s Up Studio Białystok ), choreografia: Edyta Szachniewicz

3. HIPHOPOWE DZIECIAKI  3’15  „Napad”
(Kętrzyńskie Centrum Kultury), choreograf: Izabela Frąckiewicz

4. FRESH KIDS  2’40
(Studio Tańca Eska Augustów), choreograf: Martyna Jeleniewska

5. MAGIC  2’30
(Studio Tańca Top 10 Białystok) , choreografia: Karolina Bujnowska

6. HIP HOP KIDS  2’30
(Młodzieżowy Dom Kultury Mrągowo), choreografia: Maciej Sheva Mołdoch

7. POWER YOUNG  2’30
(Studio Tańca Eska Sejny), instruktor: Martyna Jeleniewska, choreografia: Żaneta Żynel-Kozłowska

8. NA LUZIE  2’20
(Studio Tańca Top 10 Białystok) choreografia: Karolina Bujnowska

9. SMYKI 2’30
(Studio Tańca Eska Sejny), choreografia: Martyna Jeleniewska

ART DANCE   30’

1. ART FOLLOWS DANCERS „Million Lights” 3’15
(Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach), choreografia: Gabriela Łozowska

2. HAPPY KIDS „Kropla nad i…”  3’
(Gminny Ośrodek Kultury „Pegaz” w Pieckach), choreografia: Małgorzata Duszak

3. MAŁA GRAWITACJA „Bliżej”  5’
(Kętrzyńskie Centrum Kultury), choreografia: Marta Szymborska

4. MSTW MINI FLOW „Simba”  3’15
(Mrągowskie Centrum Kultury), choreografia: Gabriela Łozowska

5. CALINECZKI  „Shout” 2’30
(Malborskie Centrum Kultury i Edukacji), choreografia: Celina Pacanowska

6. TEATR RUCHU KOSTKA   5’30 „Matnia”
(Movement Art Studio – Szkoła Tańca i Teatr Ruchu Mrągowo), choreografia: Sandra Hirsz-Piaskowska

7. DANCE CONNECTION „Droga do lepszego świata” 3’
(Dom Kultury w Rucianym-Nidzie), choreografia: Małgorzata Duszak

8. MSTW FLOW „Kruki”  4’
(Mrągowskie Centrum Kultury), choreografia: Gabriela Łozowska


12.00 przerwa  15’

12.15  Kategoria 
12-15 lat              

STREET DANCE   30’

REM  2’30  prezentacja z kategorii 16+ (do decyzji jurorów)
(Młodzieżowy Dom Kultury Mrągowo), choreografia: Maciej Sheva Mołdoch

1. STARS  2’10
(Studio Tańca Top 10 Białystok) , choreografia: Adam Bujnowski

2. QUIZ  2’30
(Studio Tańca Eska Augustów), choreograf: Martyna Jeleniewska

3. FLOW HUNTERS 3’  „Underwater”
(What’s Up Studio Białystok ), choreografia: Edyta Szachniewicz, Karol Polecki

4. RESZ-DANCE   3’20 „Resz-Dance”
(Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu), choreografia: Karolina Kustra

5. UNITY  2’20
(Studio Tańca Top 10 Białystok) , choreografia: Karolina Bujnowska

6. TOP STYLE DANCE  3’  „Taneczna eksplozja”
(Happy Studio Pisz), choreografia: Marta Zaczkowska

7. FROM THE TOP   2’   
(What’s Up Studio Białystok ), instruktor: Gabriela Koszewnik

8. SMYKI   2’15
(Młodzieżowy Dom Kultury Mrągowo), choreograf: Maciek Sheva Mołdoch

9. CHILLOUT  2’15
(Studio Tańca Top 10 Białystok) , choreografia: Adam Bujnowski, Kamila Sołomianko

ART DANCE   40’

1. LUZIK  „Na kocyku” 3’
(Klub 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie), choreografia: Grażyna Wojtkiw

2. GRAWITACJA „Kolorowanka”  6’
(Kętrzyńskie Centrum Kultury), choreografia: Marta Szymborska

3. BURSZTYNKI „Wicked Game” 2’40
(Malborskie Centrum Kultury i Edukacji), choreografia: Celina Pacanowska

4. TEATR TAŃCA AKRO III „Obrazy” 3’20
(Młodzieżowy Dom Kultury Toruń), choreografia: Joanna Miś-Fudali

5. INTRO „Eksplozja”  5’
(Gminny Ośrodek Kultury „Pegaz” w Pieckach), choreografia: Małgorzata Duszak i zespół

6. MŁODZIEŻOWY TEATR RUCHU 5’30 „Broken”
(Movement Art Studio – Szkoła Tańca i Teatr Ruchu Mrągowo), choreografia: Sandra Hirsz-Piaskowska

7. PRACOWNIA TAŃCA PRYZMAT MINI „AlgoRYTM” 5’
(Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA Olsztyn), choreografia: Anna Janczarek

8. MINIATURKA  „Żądza posiadania”  3’
(Klub 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie), choreografia: Grażyna Wojtkiw

 
13.30 przerwa

15.30 WYNIKI w kategoriach: do 8 lat / 9-11 lat /12-15 lat

 
16.00  Kategoria 16+

STREET DANCE   15’

1. CREW   2’30
(Studio Tańca Eska Augustów), instruktor: Martyna Jeleniewska, choreografia: Żaneta Żynel-Kozłowska

2. FILLED WITH FLOW  2’  „Connected”
(What’s Up Studio Białystok ), choreografia: Edyta Szachniewicz

3. REBELS TEAM  3’  „Czas na kosza”
(Happy Studio Pisz), choreografia: Marta Zaczkowska

4. OLDSCHOOLOWA BANDA  2’15
(Kętrzyńskie Centrum Kultury), choreografia: Izabela Frąckiewicz

ART DANCE     20’

1. TEATR TAŃCA AKRO II „Dokąd sięgam wzrokiem” 6’
(Młodzieżowy Dom Kultury Toruń), choreografia: Joanna Miś-Fudali

2. IMPULS „Before You Fall” 3’20 
(Węgorzewskie Centrum Kultury), choreografia: Katarzyna Rakowska

3. MINI DANCE „Tango Caffe” 2’45
(Klub 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie), instruktor: Grażyna Wojtkiw, choreografia: Olesia Szeremiet

4. MRAGOWSKA SCENA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO „Woła(!)nie” 5’
(Mrągowskie Centrum Kultury), choreografia: Marta Szymborska

5. TEATR TAŃCA AKRO I „Bo Ja” 8’
(Młodzieżowy Dom Kultury Toruń), choreografia: Joanna Miś-Fudali

 
16.45 Kategoria   30+                  

ART DANCE   15’

1. PRACOWNIA TAŃCA PRYZMAT DINOZAURY „Curioza” 5’
(Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA Olsztyn), choreografia: Anna Janczarek

2. bezWAD  „Ladys”  2’45
(Klub 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie), choreografia: Grażyna Wojtkiw

3. TEATR RUCHU LUMINA  5’ „Rzeka”
(Movement Art Studio – Szkoła Tańca i Teatr Ruchu Mrągowo), choreografia: Sandra Hirsz-Piaskowska

STREET DANCE   15’

1. LAST MINUTE KĘTRZYN  3’30
(Kętrzyńskie Centrum Kultury), choreografia: Izabela Frąckiewicz

2. UNIKAT  2’45  „Woman”
(Młodzieżowy Dom Kultury Mrągowo), choreografia: Ewa Gnoza

3. DZIADY  2’30
(Studio Tańca Top 10 Białystok), choreografia: Karolina i Adam Bujnowscy

 
18.30  WYNIKI w kategoriach: 16+, 30+

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze