wtorek, 23 lipca, 2024

36 Indonezyjczyków pracowało nielegalnie w powiecie mrągowskim

Zakończona kontrola legalności zatrudnienia w zakładzie produkcyjnym na terenie powiatu mrągowskiego wykazała nieprawidłowości. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach ujawnili, że 36 obywateli Indonezji pracowało niezgodnie z przepisami.

Właściciel pośrednictwa pracy z województwa podlaskiego złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 15 000 zł. Jak się okazało przedsiębiorca skierował 28 Indonezyjczyków do pracy w zakładzie produkcyjnym w powiecie mrągowskim bez wymaganych zezwoleń na pracę. Cudzoziemcy pracowali również na innych warunkach niż to określono w zezwoleniach. Ponadto właściciel firmy zaniżał odprowadzanie składek na ubezpieczenie.

Druga agencja pośrednictwa pracy z województwa mazowieckiego skierowała 8 obywateli Indonezji do pracy w tym samym zakładzie produkcyjnym. Cudzoziemcy również pracowali na innych warunkach innych niż to określone było w zezwoleniach. Właścicielka przedsiębiorstwa przyznała się do popełnionych wykroczeń i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 3 000 zł.

Teraz pracodawcy uregulowali niezbędne dokumenty i Indonezyjczycy mogą spokojnie pracować.

źródło: W-MOSG

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze