środa, 22 maja, 2024

25. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal w Mrągowie

Serdecznie zapraszamy miłośników teatru, dzieci, młodzież i dorosłych na 25. Przegląd Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal, który odbędzie się 17 listopada w Mrągowie. Prezentacje spektakli grup teatralnych z województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczną się o godz. 10.00 na sali widowiskowej Mrągowskiego Centrum Kultury. Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Celem Przeglądu jest propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie grupom i instruktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń. Przegląd ma formę konkursu. Zaprezentowane spektakle oceni profesjonalne jury, w składzie: Wojciech Adamczyk, Aleksandra Markowska, Jakub Gąsior. Teatry wyróżniające się poziomem artystycznym, wyjątkową interpretacją, otrzymają nagrody rzeczowe lub finansowe, a najlepszy zespół zostanie uhonorowany statuetką 25. PTAKK.

Przegląd odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcina Kuchcińskiego. Fundatorami nagród w konkursie są także: Burmistrz Miasta Mrągowo, Starosta Powiatu Mrągowskiego, Wójt Gminy Mrągowo oraz Mrągowskie Centrum Kultury. Wsparli nas także: Bank Spółdzielczy w Węgorzewie O/Mrągowo, Zakład Produkcji Mleczarskiej Mlekpol oraz Piekarnia-Cukiernia Łuński.

P R O G R A M

10.00   Rozpoczęcie Przeglądu

10.15   Grupy dziecięce (do 12 lat)

LA VOCE   ‘35
DomMuzy, Fundacja Kreolia Szczytno
DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI
scenariusz: na podstawie baśni H.Ch. Andersena
reżyseria: Agnieszka Skrycka

11.00   Grupy młodzieżowe (12-18 lat)

Teatr Zgraja   ’50
MOK Pasym NO HALO
scenariusz, reżyseria: Adam Bocianiak

Grupa Teatralna   ‘25
z Uniwersyteckiego XII LO im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie
JULKA scenariusz, reżyseria: Piotr Ozygała

Grupa Teatralna ‘45
z Mrągowskiego Centrum Kultury
SKĄPIECscenariusz: Molier
reżyseria: Agnieszka Michalska

FAUX PAS ‘20
z I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Olsztynie
LUDZIE I DUSZE GŁOSU NIE MAJĄscenariusz: Lidia Gajcy
reżyseria: Lidia Gajcy, Kornelia Lamparska

Teatr UŻYTECZNY ‘50
z Ełku
KAWAŁEK SIEBIEscenariusz, reżyseria: Wiktor Malinowski

ok. 14.45 przerwa

15.30   Grupy dorosłe

Teatr PRZEBUDZENI   ’50
PSONI Koło w Ostródzie
ISTNY CYRKscenariusz: zespół
reżyseria:  Monika Kazimierczyk i Dariusz Wychudzki

Teatr DOROSŁY i Goście ’40
Lidzbarski Dom Kultury
PORTRET SAMOTNEGO CZŁOWIEKAscenariusz:  Maciej Słomczyński
reżyseria: Alicja Andrzejewska

Teatr ARLEKIN ’25
Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Iławie
W KOLEJCE, ALE PO CO..?scenariusz, reżyseria:  Monika Kazimierczyk

ok. 17.45 zakończenie prezentacji


19.00   Podsumowanie Przeglądu

J U R Y  P T A K K  ’2023

Wojciech Adamczyk – reżyser teatralny i telewizyjny, aktor, profesor sztuk teatralnych i filmowych. W 1982 ukończył studia na Wydziale Aktorskim, a w 1987 na Wydziale Reżyserskim na PWST w Warszawie. W latach 1982–1986 był aktorem Teatru Popularnego w Warszawie, w latach 2020-21 dyrektorem artystycznym Teatru Ateneum. Od 1993 jest wykładowcą na Wydziale Reżyserii PWST w Warszawie. Reżyser wielu spektakli teatralnych w Teatrach całego kraju oraz spektakli Teatru Tv. Wyreżyserował również wiele seriali, w tym znany szerokiej publiczności pt. „Ranczo”. Za swoją pracę twórczą był wielokrotnie nagradzany, w 2019 r. został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Aleksandra Anna Markowska – improwizatorka, wokalistka, instruktorka improwizacji teatralnej. Absolwentka IO Chicago i PSM II st. im. F.Chopina na wydziale wokalnym. Założycielka i improwizatorka Musicalu Improwizowanego w Klubie Komediowym, improwizatorka w grupach Hofesinka, Hurt Luster. Gra także improwizowane bajki. Od 2016 instruktorka w Szkole Impro. Współzałożycielka sceny Resort Komedii. Regularnie występuje w Warszawie, na festiwalach w Polsce (Kraków, Gdańsk, Zielona Góra, Bydgoszcz, Wrocław) i za granicą (Nowy Jork, Chicago, Kopenhaga). Od 2017r prowadzi szkolenia dla firm w zakresie: kreatywność, współpraca, integracja, empatia.

Jakub Gąsior – pochodzący z Mrągowa aktor młodego pokolenia, student V roku aktorstwa PWSFTVIT w Łodzi. Grał m.in. w serialach „Papiery na szczęście” i „Tylko nie piątek”. Nominowany do nagrody im. Jana Machulskiego 2022 w kategorii „Najlepszy aktor” za film „Bez” w reż. Mariusza Biernackiego. Współreżyser serialu mockumentalnego produkowanego przez PWSFTVIT w Łodzi o roboczym tytule „Szkoła Filmowa”.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Media Społecznościowe

5,231FaniLubię
1,524ObserwującyObserwuj
121SubskrybującySubskrybuj

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze